Ilūkstes novada vieglatlēti izcīnīja 10 medaļas Latvijas čempionātā

***8.–9. augustā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā norisinājās 99. Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U23 grupas junioriem. Sacensībās lieliski nostartēja Ilūkstes novada vieglatlēti, izcīnot 10 medaļas (5 zelta, 2 sudraba un 3 bronzas).

***U23 (1998.–2000. g. dz.) grupā Anna Marija Petrakova kļuva par divkārtēju čempioni – 3000 m skrējienā ar kavēkļiem un 5000 m distancē. Savukārt 4 x 400 m stafetes skrējienā zelta medaļas izcīnīja Vilmārs Settarovs, Elvis Ancāns un Kaspars Bebrišs. Sanitai Vitkovskai sudraba medaļa 5000 m skrējienā, bet Vilmārs Settarovs izcīnīja 5. vietu tāllēkšanā, taču diemžēl palika bez rezultāta trīssoļlēkšanā.

***Pieaugušo (2004. g. dz. un vecāku) grupā sudraba medaļa Annai Marijai Petrakovai 3000 m kavēkļu skrējienā. Bronzas medaļas 4 x 400 m stafetes skrējiena dalībniekiem Kasparam Bebrišam, Elvim Ancānam un Vilmāram Settarovam, savukārt 4 x 100 m stafetes skrējienā 4. vietu izcīnīja Elvis Ancāns, Vilmārs Settarovs un Kristers Verdinš. 5000 m skrējienā (divpadsmit ar pusi stadiona apļi) Santim Setkovskim 6. vieta, Renāram Leiskinam 8. vieta, bet Mārtiņš Plešners pēc 3 km diemžēl no sacensībām izstājās.

***Pirmās Latvijas meistarsacīkstes vieglatlētikā notika pirms 100 gadiem – 1920. gada septembra vidū Rīgā. Šogad Latvijas čempionāts norisinājās jau 99. reizi, taču pirmo reizi Jelgavā. Zemgales Olimpiskā centra vieglatlētikas stadionā pieejams viss nepieciešamais augsta līmeņa vieglatlētikas sacensību nodrošināšanai, un tas atbilst starptautiskās sporta organizācijas „World Athletics” prasībām. Skriešanas apļa garums ir 400 m ar 6 skrejceliņiem, bet 100 m distances veikšanai ir 8 skrejceliņi. Stadionā ir četri tāllēkšanas, trīs lodes grūšanas, augstlēkšanas un kārtslēkšanas, kā arī diska un šķēpa mešanas sektori. Stadionā ir paredzēts veikt arī tādu vieglatlētikas disciplīnu kā kavēkļu skrējiens. Ir elektronikas (fotofiniša) uzstādīšanas iespēja un pieejams arī informatīvais tablo.

***Paldies sportistiem par cīņassparu un pozitīvajām emocijām sacensībās, jo startēt +32 C grādu karstumā ar smaidu uz lūpām nav viegli, bet mūsu sportisti to var! Paldies treneriem par izturību intensīvajā treniņu un sacensību periodā! Paldies sportistu vecākiem par atbalstu!