„Zvaniņa” darbinieki un bērnu vecāki devās ekskursijā uz Rokišķiem

DSC 0411       Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” padome ierosināja iekrāsot pavasari ar košu piedzīvojumu un izlēma noorganizēt kādu tālāku ceļojumu iestādes darbiniekiem un vecākiem. Šoreiz tika nolemts doties ārpus Ilūkstes – uz Rokišķiem. 20. maija rītā 72 ekskursijas dalībnieki, iekārtojušies divos autobusos, devās ceļā uz Lietuvu.

    Ekskursijas laikā tika apmeklēts grāfu Tizengauzu muzejs. Pilī ir saglabāts mākslīgs 19. gs. noformējums, biroja ēdamistabas, atpūtas telpas ar kamīnu un ziemas dārzs, aplūkojama arī 19. gs. pils drēbju izstāde – elegantas dāmu kleitas, izjādes uzvalki u. c. Tika apskatītas arī apbrīnas vērtās ir Leninginasa Šepkas koka skulptūras.

Izziņas programmas laikā ekskursanti uzzināja par siera vēsturi 20. gs. pirmajā pusē, par siera izgatavošanas piederumiem, noskatījās filmu par tehnoloģisko procesu rūpnīcā „Roķišķu siers”, kā arī degustēja vairākas siera šķirnes.

Bajoru ciema kultūras namā izveidotajā „Leļļu mājā” ekskursanti izbaudīja jautru un pamācošu ceļojumu uz leļļu teātra pasauli, aplūkoja unikālu leļļu izstādi, kurā ir 700 eksemplāri, – katrs ar savu raksturu. Leļļu teātrī „ČIZ” notiek izrādes, dažādi svētki, festivāli, izglītības programmas, radošās nometnes. Pusdienu pauzē kafejnīcā bija iespēja nobaudīt lietuviešu nacionālo ēdienu – brīnumgardus cepelīnus ar kūpināta cauraudzīša mērci.

Kopā tika pavadīta brīnišķīga diena, izbaudīts aizraujošs ceļojums, kas deva iespēju uzzināt arī ko jaunu par Roķišķiem. Visi ekskursijas dalībnieki pauda prieku par šo ceļojumu, vēlmi vēl kādreiz kopā ceļot, kā arī pateicas par labi noorganizēto ekskursiju un neaizmirstamajiem iespaidiem iestādes padomes priekšsēdētājai Līgai Fjodorovai un viņas vietniekam Uldim Vasiļevskim.

     

Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš”

vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Vita Vanagele

 

DSC 0428

DSC 0453

DSC 0468

DSC 0480

DSC 0482

DSC 0497