Zemkopības ministrija aicina skolēnus piedalīties konkursā „Mūsu mazais pārgājiens 2018”

Zemkopības ministrija aicina skolēnus piedalīties konkursā „Mūsu mazais pārgājiens 2018”

     Zemkopības ministrija (ZM) jau divpadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei „Mūsu mazais pārgājiens 2018”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

     Konkursa „Mūsu mazais pārgājiens 2018” uzdevums ir veikt izpēti par koka pārtapšanu enerģijā (siltumenerģijā/būvniecībā/mēbelēs/amatniecībā) galaproduktu veidolā. Šī gada konkursa moto ir „Mežs un enerģija”.

     Lai piedalītos konkursā, jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par koka pārtapšanu enerģijā Latvijā un pasaulē galaproduktu veidolā. Tāpat jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u. c.).

     Konkursa darbs jāiesniedz līdz šī gada 16. aprīļa pulksten 15.00 Zemkopības ministrijas Meža departamentā vai jānosūta pa pastu (adrese: Zemkopības ministrija, Meža departaments, Republikas laukums 2, 1111. kab., Rīga, LV-1981; pasta zīmogs – 16.04.2018.) ar norādi „Konkursam „MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS 2018””, bet pieteikuma anketa jāaizpilda tīmekļvietnē.

     Konkursam iesniegtos izpētes darbus komisija vērtēs trīs vecuma grupās: 1.-4. klases, 5.-9. klases, 10.-12. klases un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupā, kā arī interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā. Katrā konkursa grupā noteiks trīs uzvarētājus, kuriem segs kādas izzinošas ekskursijas ceļa izdevumus. Konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums plānots 2018. gada 25. maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

     Konkursa nolikums pieejams ZM tīmekļvietnē sadaļā „Meža nozare”. Tālr. papildu informācijai: 67027553.

 

 

Māra Mīkule,

Zemkopības ministrijas Meža departaments

Meža nozares stratēģijas un atbalsta nodaļa