Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā – Vjačeslava Aprupa gleznu izstāde

Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā – Vjačeslava Aprupa gleznu izstāde

***Ilūkstes Kultūras un mākslas centra vestibilā no 23. februāra līdz 13. martam (otrdienās–piektdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00) apskatāma Vjačeslava Aprupa gleznu izstāde.

***Pēc profesijas V. Aprups ir ķirurgs, viņš strādā Krāslavas slimnīcā jau 29 gadus. Pirms pieciem gadiem mediķis nejauši pievērsies glezniecībai. Šo neparasto mākslas veidu V. Arups ir apguvis pašmācības ceļā, un gadu gaitā pakāpeniski uzlabojusies glezniecības tehnika. Pamatā glezno impresionisma stilā. Savos darbos ataino ainavas, kluso dabu un mēģina ielauzties sarežģītajā portreta žanrā.

***V. Aprups uzskata, ka katram cilvēkam ir talanta dzirksts, tikai jāprot to atklāt. Ir nepieciešama uzdrīkstēšanās kaut ko mainīt savā dzīvē. Pēc savas pieredzes viņš var teikt, ka māksla palīdz atklāt un izbaudīt dabas mūžīgo, mainīgo skaistumu, kā arī atbrīvoties no stresa pēc grūtā ķirurga darba. Ar savu piemēru viņš grib iedrošināt arī citus sava aroda pārstāvjus ķerties pie otiņas un krāsām.

***V. Arups Ir piedalījies vairākās izstādēs, vairākas personālizstādes bijušas Krāslavā, Dagdā, Daugavpilī, Rīgā, Aknīstē, Jēkabpilī, Subatē un tagad ir arī Ilūkstē.