Viesojamies pie Inetas Timšānes

titulbilde        Viņi ir vieni no retajiem, kas audzē melones un arbūzus, un tagad pirmie Latvijā izmēģina arī trīs jaunas šķirnes. Ar lepnumu un lielu atbildības sajūtu nes, nu jau pat varētu teikt, zīmolu „Audzēts Ilūkstes novadā”. Saimniecība darbojas trīs nozarēs ar nākotnes vīziju par lauku tūrisma attīstīšanu. Bet viesu netrūkst arī tagad, piemēram, šovasar Ineta un Ivars Timšāni savās mājās un saimniecībā Pilskalnes pagastā uzņēma ciemiņus no Armēnijas.

    Tikšanās dienā Ineta nupat ir atgriezusies mājās no piecu dienu prombūtnes, smejoties stāsta, ka bijusi sevis pilnveides kursos un sapratusi, ka vairs neprot dejot bez vīra.

Izstaigājot arbūzu un meloņu lauku, Ineta stāsta par īsto sajūtu atrašanu, par paļaušanos, balansu un līdzdarbošanos it visā, dzīvojot laukos. „Man liekas, ka ar katru gadu paliek arvien interesantāk. Kā to izdodas izdarīt, es pat nezinu. Vienkārši jāprot pašam dažādot to ikdienu, neieciklēties uz to, ka es šodien pamodīšos, paēdīšu, darīšu darbus, tad pienāks vakars un atkal nākamā diena. [..] Dzīve mums ir viena, un laiks mums skries jebkurā gadījumā arvien ātrāk un ātrāk. Darīt tā, lai pašam patiktu, lai no tā būtu jēga, jo tas ir dzinulis, un tai pašā laikā nebaidīties kļūdīties. Mums ir iepotēts tas, ka nedrīkst kļūdīties, bet vajag darīt tā, ka proti savas kļūdas atzīt un pieņemt,” teic Ineta Timšāne.

    Intervija ar Inetu lasāma „Ilūkstes Novada Vēstis” septembra numurā, savukārt Latvijas iedvesmas stāstu vietnē „TUESI.LV” publicēts VIDEO.

 

1

2

3

5

IMG 6116