Raudas internātpamatskolas vides objekts „Lielais loms” aizceļojis uz Mazmežotnes muižu

Raudas internātpamatskolas vides objekts „Lielais loms” aizceļojis uz Mazmežotnes muižu

     Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar izglītības iestāžu mākslas pulciņu audzēkņiem un pedagogiem šajā mācību gadā rīkoja vides objektu un ārējā vidē eksponējamu mākslas darbu konkursu „Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās”, kas noslēdzās ar skolēnu darbu izstādi Mazmežotnes muižā, Rundāles novadā 17. maijā.

    Viens no konkursa mērķiem bija – rosināt interesi par Latvijas dabas daudzveidību un atklāt tās skaistumu mākslas darbos. Atsaucība uz šo konkursu bija liela – no visas Latvijas izglītības iestādēm tika iesūtīti 410 darbu pieteikumi, no kuriem uz konkursa 3. kārtu tika izvirzīti 119 paši radošākie skolēnu darbi. Arī Raudas internātpamatskolas vides objekts „Lielais loms” aizceļoja uz Mazmežotnes muižas dīķa krastu un priecēs skatītājus visu vasaru – līdz 12. septembrim.

    „Lielā loma” autori – 6.-9. klašu skolēni par sava darba idejas tapšanu stāsta: „Raudas skolas teritorijā ir dīķis. Ziemā uz dīķa mēs slidojam, spēlējam hokeju, svinam Meteņus, bet, iestājoties siltākam laikam – sākas makšķerēšanas sezona. Katru reizi, kad tiek nomakšķerēta zivs, mēs palielāmies ar savu lomu. Tā arī tapa mūsu kopīgais darbs – katrs makšķernieks no apses un egles koka dēļa izgatavoja savu zivi, kuru pēc tam izkrāsoja.”

   Raudas internātpamatskolas kolektīva „Dar’ ko var” pārstāvji – Juris Saušs, Edgars Saušs, Rūdis Glumāns – kopā ar mājturības un tehnoloģiju skolotāju Česlavu Gabrānu un vizuālās mākslas skolotāju Līgu Lapu 17. maijā izstaigāja Mazmežotnes dabas takas gar Lielupes krastu, apskatīja izstādītos vides objektus, spēlēja Lielās Koka spēles.

    Mums visiem ir patiess prieks un gandarījums par paveikto, jo darbs „Lielais loms” konkursa 3. kārtā ieguva 2. pakāpes novērtējumu.

 

Raudas internātpamatskolas

mājturības un tehnoloģiju skolotājs

Česlavs Gabrāns


Raudas internātpamatskolas vides objekts „Lielais loms” aizceļojis uz Mazmežotnes muižu