Turpinām iepazīt Latviju

IMG 3252     Mazliet lietainā 26. maija rītā, pilni apņēmības un vēlmes iepazīt Latvijas vēstures un citus nozīmīgus objektus, mēs, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas pārstāvju grupa: 18 skolēni no 5. līdz 8. klasei un 2 pieaugušie, devāmies ekskursijā pa maršrutu Ilūkste–Līgatne–Cēsis–Ilūkste.

  Vispirms devāmies uz Līgatni, kur centāmies izjust dabas skaistumu un pavasara spirgtumu, kā arī pabijām slepenajā padomijas bunkurā, uzzinot, ka 6 m dziļumā zem rehabilitācijas centra atrodas šī vēsturiskā vieta 2000 kvadrātmetru platībā, lai 20. gadsimta 80. gados – aukstā kara draudu laikā – atomkara gadījumā te varētu paslēpties ap 250 cilvēku. Šo bunkuru ekskursanti apmeklē tikai no 2003. gada un pārliecinās, ka te ir kondicionēšanas iekārtas, telekomunikāciju bloks, ūdensapgādes un kanalizācijas iekārtas kā zemūdenē, elektrostacija, degvielas noliktavas, pārtikas noliktavas, kabineti, izvelkamās gultas, pat bibliotēka. Tiešām vērts to redzēt, lai labāk iemācītos vēsturi.

Tad mēs pabijām Cēsu Zinātniskajā centrā, kur piedalījāmies dažādos eksperimentos. Noteicām pat sava ķermeņa svaru, asinsspiedienu, muskuļu izturību, fiziskās slodzes ietekmi uz organismu, savas reakcijas ātrumu, uzzinājām par zibens rašanās iemesliem, elektriskās strāvas plūsmu ķēdē, Zemes pievilkšanas spēka nozīmi. Uzskatu, ka katrs no mums saprata, cik intriģējoši ir mācīties ķīmiju, matemātiku un fiziku.

Lai rastu atslodzi no redzētā, dzirdētā un piedzīvotā, devāmies uz Ozolkalna Supervāveres trasi, kur varējām izlocīt savas kājas, rokas un ķermeni. Uzskatu, ka „Trases pavēlnieka” titulu šoreiz var piešķirt Lindai Jegorovai, Evelīnai Ruseckai, Agnesei Gaudzei, kā arī man.

Vēlā pēcpusdienā, pārrunājot iespaidus un priecājoties par kopā būšanu, devāmies garajā atpakaļceļā.

Domāju, ka šī mācību ekskursija pārliecināja katru, – Latvijas iespējas jāturpina izzināt arī turpmāk.

Paldies skolotājai Zinaīdai Ķederei par vēlmi organizēt mācību ekskursijas.

 

Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas

8. klases skolnieks

Aleksejs Formanickis

 

IMG 3257

IMG 3259

IMG 3262