PAR ILŪKSTI

ILŪKSTE – viena no Sēlijas pērlēm…

 

Ilūkste ir pilsēta Latvijas dienvidaustrumu daļā, Sēlijā, Augšdaugavas novadā (2009.-2021. g. novada centrs, 1963.-2008. g. Daugavpils rajonā, 1950.-1963. g. rajona centrs, 1795.-1949. g. apriņķa centrs) 197 km no Rīgas un 26 km no Daugavpils, pilsētas tiesības kopš 1917. gada (daļējas pilsētas tiesības piešķirtas 1892. g.), vēstures avotos pirmo reizi minēta 1559. gadā.

 

Pilsētā  vēsturiski nebija lielu rūpniecības uzņēmumu, un tās iedzīvotāji nodarbojās galvenokārt ar amatniecību, tirdzniecību un lauksaimniecību. Ilūkste tika pilnībā nopostīta 1. pasaules kara laikā un smagi cieta arī 2. pasaules kara laikā. Šodien Ilūkste ir klusa, bet rosīga pierobežas mazpilsēta, ko ieskauj gleznains dabas apvidus.

 

Ilūkste vilina ar savu mierpilno pilsētas centru, kur gada siltajā sezonā, Dievnamu ieskauta, dzirkstī ūdens strūklaka. Pilsētas centrā apskatāmas trīs dažādu konfesiju Baznīcas, bijušais jezuītu klostera komplekss ar Baznīcas fragmentiem, Dievmātes Marijas skulptūra un Zirga skulptūra. Ilūkstei cauri plūst Ilūkstes upe. Par pilsētas vēsturi un Sēliju vairāk variet uzzināt apmeklējot Bērnu un jauniešu centra seno lietu krātuvi “Sēļu istaba”. Augšdaugavas novada Sporta skolas Sporta centrā, cauru gadu,  variet baudīt ūdens priekus, sasildīties pirtī un apmeklēt sāls istabu un trenažieru zāli. Ģimenēm ar bērniem pieejams plašs un ērts Bērnu atpūtas un rotaļu laukums. Ilūkstes brīvdabas estrādē, vasaras sezonā, esiet laipni gaidīti uz lustīgiem pasākumiem un koncertiem.

 

Tūristu ērtībām ir pieejams Tūrisma informācijas punkts – Brīvības ielā 3, Ilūkstē, tel. Nr. – 20 217 070.

 

Ilūkste iedvesmos! Gaidām ciemos!

 

 


PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI
PAR ILŪKSTI

Skip to content