Apskates objekti

ŪDENS STRŪKLAKA – PILSĒTAS CENTRĀ

 

Vasaras sezonā pilsētas centrā dzirkstī ūdens strūklaka, kurai blakus esošais simtgadīgais ozols stāsta par pilsētas vēsturi.

 

Adrese: Centrs, Vienības laukums

 

 

DIEVMĀTES MARIJAS SKULPTŪRA

 

Skulptūra atrodas pie Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcas. Tā atklāta 2019.gadā. Skulptūru veidojis tēlnieks Tālivaldis Muzikants.

 

Adrese: Zemgales iela 1

 

 

ZIRGA SKULPTŪRA

 

Zirga skulptūra uzstādīta par godu Ilūkstes ģerbonī attēlotājam zirga tēlam. Zirgs simbolizē Ilūkstes pilsētu un plaši tiek izmantots suvenīru ražošanā un citos reprezentatīvajos materiālos. Skulptūra uzstādīta 2018.gadā, tās autors ir Ivo Folkmanis.

 

Adrese: Sporta iela 2A

 

ILŪKSTES  BRĪVDABAS ESTRĀDE

 

Ilūkstes brīvdabas estrāde šobrīd atzīta par vienu no labākajām akustiskajām estrādēm Latvijā, kas izceļas ar elegantu arhitektūru un funkcionālu plānojumu.

 

Kopš estrādes atklāšanas, te norisinājušies daudzi dažāda veida un mēroga pasākumi – gan koru un deju kolektīvu koncerti, gan zaļumballes, estrādes mūzikas koncerti, teātra izrādes u.c.

 

Ilūkstes brīvdabas estrāde tika projektēta un izbūvēta 2012. gadā, un jau tā paša gada augustā tika nodota ekspluatācijā.

 

Estrādē ir 710 skatītāju sēdvietu, deju laukums paredzēts pieciem tautas deju rakstu apļiem. Kora podestūra paredzēta 200 kora dziedātāju vietām. Estrāde projektēta, iekļaujot to esošajā ainaviskajā vidē, saglabājot esošo reljefu, labiekārtojot ūdenstilpnes krastus, kā arī veicot teritorijas labiekārtošanu ar bruģētām ietvēm, gājēju tiltiņu, apstādījumiem un teritorijas apgaismojumu.

 

Adrese: Grāvju iela 2a

 



Skip to content