Subatē skatāma īpaša filmai „Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde

Subatē skatāma īpaša filmai „Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde

***No 6. līdz 31. janvārim Subates Kultūras namā skatāma vēsturiskajai kara drāmai „Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde „Lai top „Dvēseļu putenis”, kas veidota Miķelsona lomas atveidotāja Jēkaba Reiņa dzimtajā pilsētā Subatē. Tāpat arī izstādē būs aplūkojamas arī LMT Straumes aizkadru epizodes no filmas uzņemšanas.

***Kā norāda filmas veidotāji, izstāde ir visaptverošs fotogrāfiju un multimediju stāsts par filmas uzņemšanas gaitu. Aktierus saspringtajā darba procesā un pārdomu brīžos iemūžinājuši brīvprātīgie fotogrāfi: Sanita Ieva Sparāne, Ernests Dinka, Jānis Pipars, Kristians Poikāns, Zanda Puče, Maksimilians Kotovičs un Pēteris Vīksna.

***Kā ziņots iepriekš, jau 8. novembrī pirmizrādi piedzīvojusi filma „Dvēseļu putenis”, godinot latviešu strēlniekus, kuru izdarītās izvēles un gūtās uzvaras pirms simts gadiem ļāvušas mums šodien dzīvot savā valstī. „Šis stāsts, kuru savā izcilajā romānā iemūžinājis strēlnieks Aleksandrs Grīns un kuru šodien no sava skatu punkta iemūžinām mēs, ir jāzina ikvienam: Latvija nav radusies tukšā vietā! Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Arī izstāde ir vēsturiska liecība par filmas tapšanas gaitu, un priecājamies, ka tā nonāk pie skatītājiem dažādās Latvijas pilsētās,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs.

***Filma skatāma kinoteātros un kino izrādīšanas vietās visā Latvijā. Biļetes var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

***Izstāde tapusi sadarbībā ar lielformāta druku „PMTM” un LMT.