Svinot 20 gadu jubileju, koris „Sōla” aicina uz koncertu Ilūkstē

Svinot 20 gadu jubileju, koris „Sōla” aicina uz koncertu Ilūkstē

     Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” ar koncertprogrammu „Dziedot dzimu, dziedot augu” aicina kopā svinēt savu 20 gadu jubileju. 15. decembrī plkst. 15.00 „Sōla” uzstāsies Ilūkstes novada kultūras centrā. Koncerta divās daļās klausītāji varēs dzirdēt gan latviešu komponistu oriģinālmūziku, gan tautasdziesmu apdares.

     Kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons un diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics veica ietilpīgu atlases darbu, izvēloties 20 dziesmas. Tas tika darīts pēc principa – četras dziesmas (divas tautasdziesmas un divas oriģināldziesmas), ko radījuši 20 dažādi komponisti, pa četriem no katra kultūrvēsturiskā novada un Rīgas. 20 dziesmas piecos koncertos – kopā 100 dziesmu. „Sōlai” – 20, Latvijai – 100! Koris „Sōla” ir lepns un priecīgs svinēt laiku, kad Latvijas valsts svin savu simtgadi.

    Orests Silabriedis aprakstījis izvēlēto programmu. Kurzemi šajā programmā pārstāv Aizputē uzaugušais Pēteris Vasks ar dziesmu „Mūsu māšu vārdi”, Priekulē dzimušais Ēriks Ešenvalds ar aizkustinošo bērnības etīdi „Only in Sleep”, Kanādā mītošais ventspilnieks Imants Ramiņš ar publikas iemīļoto tautasdziesmas „Pūt, vējiņi” apdari un Rīgā mītošais ventspilnieks Vilnis Šmīdbergs ar pērkonīgiem buramvārdiem.

    No Vidzemes ir izvēlēts valmierietis Jāzeps Vītols ar ģeniāli uzrakstīto „Dievozolu trijotni”, blomēnietis Ādolfs Ābele ar kristālskaidro šedevru „Vienu pašu”, Jaunpiebalgā dzimušais triksters Marģeris Zariņš ar kursisko sveicienu „Ziņģe par kumeļu un līgavu” un cēsnieks Alfrēds Kalniņš ar majestātisko tautasdziesmas apdari „Dziedot dzimu, dziedot augu”.

     Zemgali prezentē sēlietis Pēteris Barisons ar jūsmīgo dziesmu „Pa zvaigžņu ceļu”, jelgavniece Līga Celma-Kursiete ar apcerīgo aicinājumu „Akmeni satikt” un divi jaunpilieši: Oskars Šepskis ar tautasdziesmas „Jūra krāca, jūra šņāca” apdari un Ainārs Plezers ar noskaņu zīmējumu tautasdziesmas „Trīs sidraba upītes” apdarē.

     Latgales pārstāvji kora „Sōla” jubilejas programmā ir tautas mūzikā līdz kaulam mītošā rēzekniete Ilona Rupaine ar maģisko apdari „Aizej, lietiņ!”, jaunā autore Solvita Ivanova ar Raiņa lieljubilejai komponēto dziesmu „Bij’ dziļa ziema”, Vanagos sakņotais Juris Vaivods ar latgaliešu tautasdziesmas „Muote dieleņu auklēja” skanīgu, daudzslāņainu apdari un Daugavpilī augušais kurzemnieks Pēteris Butāns ar jūsmīgo moteti „Sākumā bija Vārds”.

     Visbeidzot Rīgas muzikālie vēstneši: Pēteris Plakidis ar vienu no saviem visskaistākajiem kordarbiem „Tavas saknes tavā zemē”, Georgs Pelēcis ar iedvesmojošo miniatūru „Pēc vienkāršības noilgojies prāts”, Ārijs Šķepasts ar enerģiskām variācijām par līgotnēm un Rihards Dubra ar sakrālo pērli „Tu, skaistō Dīva dōrza rūze”.

    Ar šo izloloto programmu koris jau no maija viesojas Latvijas kultūrvēsturiskajos novados un 15. decembrī uzstāsies Ilūkstes novada kultūras centrā. Ieeja koncertā – bez maksas.