Svētku atskaņās

DSC 0155      Pirmsskolas izglītības iestādē Zvaniņš” Ziemassvētki ir visjaukākie, mīļākie, mīlestības un siltuma pilnākie svētki, jo tas ir burvīgs laiks, ko pavadām visi kopā. Kaut arī nebija sniega un ierastā sala, tomēr visapkārt virmoja Ziemassvētku atmosfēra. Decembri ieskauj īpaša gaidīšanas aura.

 Svētkiem sākām gatavoties jau iepriekš. Izgatavojām Adventes vainagu, pārdomājām telpu noformējumu, iestudējām Ziemassvētku pasaciņas, mācījāmies dzejoļus, darinājām pašu gatavotas dāvaniņas.

Katru pirmdienu, četras nedēļas pirms svētkiem, sanācām kopā mūzikas zālē, lai aizdedzinātu svecīti Adventes vainagā. Pirmo svecīti ar pārdomām par laiku pirms lielā brīnuma, palīdzēja iedegt skolotāja Vita Vanagele, otro – ar domu, ka Ziemassvētki jāmāk piedzīvot katru dienu, ne tikai svētku reizē, iededzām kopā ar skolotāju Intu Gaudzeju. Trešajā nedēļā kopā ar mums bija Elizabetes māmiņa Līga Baltrukeviča. Ceturto svecīti iededzām kopā ar Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāles dekānu, mācītāju Andi Lenšu. Tika uzrunāti gan bērni, gan pieaugušie, aicināti atcerēties un iepriecināt savus tuvos un mīļos cilvēkus.

Ar ticību Ziemassvētku vecītim parasti saistītas vienas no visskaistākajām atmiņām, kas seko mums no bērnības. Šī labā, bārdainā vecīša gaidīšana ir viens no vissvarīgākajiem pārdzīvojumiem arī mūsu bērniem. Visās Ilūkstes bērnudārza, kā arī Bebrenes un Subates filiāļu grupās no 19. līdz 22. decembrim notika Ziemassvētku eglīšu pasākumi. Tajos bērni mūzikas un grupas skolotāju vadībā rādīja iestudētās lugas, dziedāja dziesmas, dejoja, gāja rotaļās, kopā ar vecākiem svinēja mīļos Ziemassvētkus. Tika sagaidīts arī Ziemassvētku vecītis ar saldumu maisu un kopīgām rotaļām.

Lielu paldies gribētos pateikt mūsu bērnu vecākiem, kuri ir ļoti atsaucīgi, izgatavojot tērpus bērniem un iejūtoties dažādos tēlos teatrālos uzvedumos, kā arī paldies par labiem, jaukiem vārdiem.

Tā, svētku noskaņā, ar egles skuju un piparkūku smaržu, pagāja Ziemassvētki un sākās Jaunais gads, kuru uzsākot, visiem gribam vēlēt baltu un tīru prieku, mieru sirsniņās un gaišāku ikdienu, saticību ģimenēs!

 

 

Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes Zvaniņš”

vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Vita Vanagele

 

Foto: Ona Lapa

 

DSC 0242

DSC 0275

DSC 0341

DSC 0371

DSC 0375