Svētki ķirbjiem

Svētki ķirbjiem

24.septembrī notika, nu jau tradicionālie, Ķirbju ražas svētki. Trešo gadu Ilūkstē, Vienības laukumā, ozola pakājē lepni gozējās lielās rudens ogas – ķirbji no visa Ilūkstes novada.

Šajos svētkos tiek aicināti piedalīties tie, kuri vēlas rosīties ķirbju svēršanā, Miķeļdienas mīklu minēšanā un jaukā noskaņā būt kopā rudenīgā dienā. Svētku sākumu ieskandināja dziedošie Subates bērni un skolotāja Daiga Martinsone ar dziesmu par dārzeņiem. Pasākuma laikā ķirbja saimnieka vadībā ķirbi nosvēra un tas sacentās konkursā par īpašajiem uzvarētāju tituliem. Savukārt daļa svētku dalībnieku varēja piedalīties konkursā „Acīgais acumērs”, lai mēģinātu konkurēt precizitātē ar svariem. Pauzēs starp ķirbju svēršanu ikviens tika aicināts iesaistīties aktīvā dejas solī.

Kad tika nosvērti visi 35 ķirbji, bija skaidri arī uzvarētāji. 1.vietu un titulu „Varenķirbis -2019” saņēma 5.klases skolnieces Annas Strupules no Bebrenes atvestais ķirbis ar rezultātu – 41,80kg. 2.vietu un titulu „Lielķirbis -2019” saņēma 3.klases skolnieces Sintijas Strodes no Dvietes atvestais ķirbis ar rezultātu – 38,90 kg. 3.vietu un titulu „Ķirbis – apaļvaidzis 2019” saņēma 5.klases skolnieka Kristiāna Ivanova no Subates atvestais ķirbis ar rezultātu – 36,50kg. Titulu „ Ķirbītis – Sprīdītis” kā mazākais ķirbis saņēma 4.klases skolnieces Arīnas Formanickas ķirbis no Ilūkstes, kura masa bija 78g.

Paldies visiem svētku dalībniekiem, atbalstītājiem – ķirbju audzētājiem un transportētājiem, kā arī visiem, kuri iesaistījās, lai pasākums būtu sirsnīgs un nedaudz azartisks.

Veselības un fiziskās aktivitātes

mācību jomas koordinatore – skolotāja Valda Namiņa


Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem