Svētki ķirbjiem

Svētki ķirbjiem

***24. septembrī notika nu jau tradicionālie Ķirbju ražas svētki. Trešo gadu Vienības laukumā, Ilūkstē, ozola pakājē lepni gozējās lielās rudens ogas – ķirbji – no visa Ilūkstes novada. Šajos svētkos tiek aicināti piedalīties tie, kuri vēlas rosīties ķirbju svēršanā, Miķeļdienas mīklu minēšanā un būt kopā jaukā noskaņā rudenīgā dienā.

***Svētku sākumu ieskandināja dziedošie Subates bērni un skolotāja Daiga Martinsone ar dziesmu par dārzeņiem. Pasākuma laikā ķirbja saimnieku vadībā ķirbji tika svērti un tie sacentās konkursā par īpašajiem uzvarētāju tituliem. Daļa svētku dalībnieku varēja piedalīties konkursā „Acīgais acumērs”, lai mēģinātu konkurēt precizitātē ar svariem. Pauzēs starp ķirbju svēršanu ikviens tika aicināts iesaistīties aktīvā dejas solī.

***Kad tika nosvērti visi 35 ķirbji, bija noskaidroti arī uzvarētāji. 1. vietu un titulu „Varenķirbis 2019” ieguva 5. klases skolnieces Annas Strupules no Bebrenes atvestais 41,80 kg smagais ķirbis. 2. vietu un titulu „Lielķirbis 2019” saņēma 3. klases skolnieces Sintijas Strodes no Dvietes atvestais ķirbis, kas svēra 38,90 kg. 3. vietu un titulu „Ķirbis – apaļvaidzis 2019” saņēma 5. klases skolnieka Kristiāna Ivanova no Subates atvestais 36,50 kg ķirbis. Titulu „ Ķirbītis – Sprīdītis” kā mazākais ķirbis saņēma 4. klases skolnieces Arīnas Formanickas ķirbis no Ilūkstes, kura svars bija 78 g.

***Paldies visiem svētku dalībniekiem un atbalstītājiem – ķirbju audzētājiem un transportētājiem, kā arī visiem, kuri iesaistījās, lai pasākums būtu sirsnīgs un nedaudz azartisks!

 

Veselības un fiziskās aktivitātes

mācību jomas koordinatore Ilūkstes novadā,

skolotāja Valda Namiņa


Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem
Svētki ķirbjiem