Subates pilsētas bibliotēkā notika Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības

IMG 20171031 WA0011     31. oktobrī Subates pilsētas bibliotēkā sadarbībā ar Subates pamatskolu notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra izsludinātās kampaņas Skaļās lasīšanas sacensība” 1. kārta. Šī lasīšanas kampaņa septembrī ir uzsākta visā valstī, un tās laikā skolēni sacentīsies par ceļojošo kausu un lasīšanas čempiona nosaukumu.

 Pasākuma mērķis bija rosināt bērnus izvēlēties interesantu literatūru skaļai lasīšanai. Tajā piedalījās 5. un 6. klašu skolēni (11 un 12 gadus veci). Vispirms bibliotekāres palīdzēja bērniem izvēlēties piemērotu un interesantu grāmatu lasīšanai. Tad skolotājas Aiga Subatiņa un Diāna Timofejeva savās klasēs, gatavojot skolēnus konkursam, veica atlasi, un uz bibliotēkas sacensībām ieradās 9 labākie, lai cīnītos par vietējā lasīšanas čempiona titulu.

Katrs lasītājs iepazīstināja ar sevi un īsi pastāstīja par savu izvēlēto grāmatu, pēc tam lasīja fragmentu no šīs grāmatas. 5 minūšu lasījumi bija aizraujoši un oriģināli, un sākotnējais uztraukums un bailes pārauga atraisītā un brīvā priekšnesumā. Bērnu sniegumu vērtēja 3 tiesneši: Subates pilsētas bibliotekāres Anita Šapala un Aija Lošaka, un ilggadējā bibliotekāre, tagad pensionāre Vanda Semjonova. Visi skolēni bija nopietni gatavojušies, tāpēc izvēlēties uzvarētāju nebija viegli.

Par Subates lasīšanas čempionu kļuva 6. klases skolēns Kārlis Olte. Viņš piedalīsies 2. kārtas sacensībās Līvānos. 2. vietu ieguva 5. klases skolniece Nikola Papaurele, bet 3. vietā ierindojās  5. klases skolniece Ērika Zvejniece. Visi dalībnieki saņēma diplomus un pozitīvus vērtējumus, bet pirmo 3 vietu ieguvēji arī grāmatas.

Lasīšanas sacensības bija jauna, interesanta pieredze, un bērni izteica vēlmi rīkot šādas aktivitātes biežāk un arī citās vecuma grupās.

Paldies visiem!

Subates pilsētas bibliotēka

 

IMG 20171031 WA0004

IMG 20171031 WA0007

IMG 20171031 WA0009