Subatē izskanēja „Dzīvās balsis”

titulbilde    Jau otro reizi Subatē, luterāņu draudzes dievnamā skanēja koncerts „Dzīvās balsis”. Te viesojās mākslinieki no Daugavpils, Subates un Jēkabpils. Rudenīgajā pēcpusdienā romances un citi dziedājumi patiesi aizskāra dvēseles stīgas gan ar melodiju, gan dziesmu tekstu, jo Subates luterāņu baznīca lepojas ne tikai ar grezniem interjera kokgriezumiem, bet arī ar brīnišķīgu akustiku.

   Koncerta idejas autors un līdzorganizētājs ir subatietis Vladas Limantas, pats mūziķis, dzīvās mūzikas izpildījuma entuziasts. „Dzīvās balsis – 2017” tapa sadarbībā ar Subates kultūras namu un mūziķi, Jēkabpils mūzikas skolas pedagoģi, koncertidejas teorētisko padomdevēju Anitu Cinkmani (arī subatieti).

Koncertā piedalījās subatiete, kristīgā mūziķe Inga Kraševska, daugavpilieši: vokāliste Lina Kuzņecova, duets Naiļa Jansone un Sergejs Solovjovs, mūziķis Vitālijs Mihailovskis, solists Sergejs Pimanovs, St. Broka Daugavpils mūzikas skolas instrumentālais ansamblis Nikolaja Sļusara vadībā un Daugavpils mūzikas koledžas students, ģitārists Jevģēnijs Seļivanovs. Dalībnieku snieguma koncertmeistare – Anita Cinkmane.

Koncerta organizatori pateicas par atbalstu klausītājiem. Īpašs paldies Subates luterāņu draudzei un draudzes vecākajai Inesei Ziediņai par piedāvāto iespēju muzicēt dievnamā.


Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane

 

DSC04020