Subatē aizvadīts galda spēļu vakars

Subatē aizvadīts  galda spēļu vakars

     Ir ziema, ir vēlme vairāk būt siltās telpās. Šajā laikā ir vērts pievērst savu uzmanību kam ļoti interesantam un aizraujošam. Datoram? Nē! Pabīdīsim to nedaudz malā un ienirsim galda spēļu pasaulē.

     Cilvēks jau pirms 5500 gadiem Ēģiptē ir sācis spēlēt pirmo galda spēli – Senetu. Indijā 4. gs. tika spēlēta Čaupara, kas ir līdzīga mūsdienu Riču-Raču. Mūsdienu galda spēļu laiks aizsākās 1934. gadā ASV, kur izgudroja Monopolu. Šajā laikā ASV bija lielā krīze un spēle piedāvāja cilvēkiem izklaidēties un arī sajusties veiksmīgiem biznesmeņiem.

     Subatē dažādas galda spēles tiek piedāvātas biedrības „Subatieši” izveidotajā spēļu telpā. Lai izraisītu lielāku iedzīvotāju interesi par spēlēm un mudinātu ģimenes spēlēt tās kopā, Subates kultūras namā 24. janvārī rīkoja galda spēļu vakaru bērniem un ģimenēm. Sadarbībā ar SIA „Brain Games” un tās pārstāvi Artūru pasākumā bija iespēja iepazīt un apgūt dažādas jaunas galda spēles, kas veicina uzmanību, reakciju, liek domāt, skaitīt un būt veiklam. Dalībnieki ar prieku apguva spēles. Interesanta un neparasta šķita godalgotā spēle „Ice COOL”. Tā ir pieejama arī biedrības spēļu telpā.

     Subates kultūras nams ir iecerējis sarīkot šādu pasākumu arī jauniešiem un pieaugušajiem, iepazīstinot ar stratēģiskajām spēlēm. Spēle kopā ar draugiem – tas ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, kas attīsta arī kādu iemaņu.

     Pasākumā tika izspēlēta arī loterija, kurā īpašumā varēja iegūt stāstu kubiņus.

     Ja kāds vēl vēlas apgūt un iepazīt galda spēles, var nākt uz Subates kultūras namu. Palīdzēsim!

 

Subates kultūras nama vadītāja

Gunta Okmane

 


Subatē aizvadīts  galda spēļu vakars
Subatē aizvadīts  galda spēļu vakars
Subatē aizvadīts  galda spēļu vakars