Stendera diena Eglainē!

Stendera diena Eglainē!
     25.augustā jau no plkst.9:00 Eglainē notiks Stendera diena. Par godu Vecā Stendera 305 gadei skanēs ērģeles, vokālie izpildījumi, dzeja un atmiņu stāsti. Bet ne tas vien darīs šo dienu īpašu!
     Projekta “Sēlijas salas” ietvaros notiks arī vienas no 17 salām iepazīšana.  Eglaines – atklājumu salas  būtība ir šīs vietas un cilvēki, kas jebkuram interesantam spēj atklāt Eglaines vēstures auru dažādos aspektos. Šīs dienas ietvaros mēs mācīsimies atklāt un iepazīt Vecā Stendera vārda pirmsākumus viņa dzimtajā vietā. “Stendera laika klasē” (Skolas iela 41) viesosimies, iepazīsim burtus un gramatiku, ko iekopa Vecais Stenders. Lašu evaņģēliski luteriskajā draudzē notiks dievkalpojums, bet Eglaines Romas katoļu draudzē notiks Svētā mise, kur laipni uzņems nogurušos ceļiniekus.  Ērģeļmūzikas koncertu Lašu evaņģēliski luteriskajā baznīcā sniegs Arturs Lisovs. Zīmīgi, jo arī šīs ērģeles šogad svin 230!
     Dienas otrajā pusē, pēc brīža pie piemiņas akmens Vecajam Stenderam, svētku viesi aicināti doties uz Lašu mācītājmuižu jeb Vecā Stendera muzeju, kurā notiks “Dārza svētki Mācītājmuižā”. Vērtēsim “Simtgades recepte” izpildījumu, mēģināsim Ingas Nemšes vadībā atrast Mācītājmuižas smaržu un to saglabāt (ēterisko eļļu smaržu darbnīca meitenēm no 16 gadiem),  gleznosim krūzītes kopā ar “Bebrenes vidusskolas biedrību”, izspēlēsim jauno galda spēli “Ciba”, apgūsim amatus – sveču liešanu, burtu spiešanu. Pie ugunskura tiksimies ar Brigitu Madelāni, vokālo grupu MIX un SASKAŅA, biedrību ERFOLG.
       Aicinām ciemos un iepazīt Vecā Stendera dzimto zemi – mazo Eglaines Salu!
     Pasākums notiek sadarbībā ar Eglaines pagasta pārvaldi, Lašu evanģēliski luterisko draudzi, Eglaines Romas katoļu draudzi, Biedrību “Stendera novadnieki”,  Biedrību “Tūrisma klubs “Sniegpulkstenīte””,Ilūkstes novada Kultūras un tūrisma aģentūru.
      Projekts „Sēlijas Salas” tiek īstenots Latvijas LAP 2014.–2020. gadam  apakšpasākumā 19.3. “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”, projekta vadošais partneris  ir biedrība Lauku partnerība „Sēlija. Projekta partneri: Aizkraukles rajona partnerības un Daugavpils un Ilūkstes novadu lauku partnerības “Kaimiņi”.