Starp 75 stipendiātiem arī mūsu novada jaunietis Kristaps Isoda

IMGP2366       Vītolu fonds ap sevi allaž ir pulcējis cilvēkus, kas rod bezgalīgu prieku, darot laimīgus citus. Tādu prieka apveltītu cilvēku fondā laimējās sastapt rudens atvasarā, kad, norimstot vējiem un lietus gāzēm, fonda stipendiāti sirdī juta satikšanās prieku. Rudenī Asjas un Berndta Everts testamenta izpildītājs Juris Liepiņš ieradās no

2013. gadā fondu sasniedza ziņa par Asjas Everts testamentāro novēlējumu Latvijas jauniešu izglītībai – 1 000 000 Austrālijas dolāru lielu ziedojumu, kas dod iespēju talantīgiem Latvijas jauniešiem iegūt augstāko izglītību.  Par dāvātājas vēlējuma īstenošanu rūpējas advokāts Juris Liepiņš, kurš ar lielu interesi izlasa stipendiātu vēstules un seko līdzi viņu sekmēm. Stipendija šo gadu laikā ir bijusi atbalsts 132 jauniešiem, kuri uzsākuši studijas izvēlētajās augstskolās.

22. septembrī viesnīcas Albert Hotel” viesmīlīgajās restorāna telpās notika Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendijas saņēmēju tikšanās ar advokātu Juri Liepiņu. Tikšanās laikā stipendiāti stāstīja par dzimtajiem novadiem un studiju gaitām, bet ar muzikālu un aizkustinošu priekšnesumu uzstājās koklētāja Ilze Cepurniece. Dāvātos stipendiātu ziedus Juris Liepiņš pēc tikšanās devās nolikt pie Brīvības pieminekļa, tā godinot ziedotāju piemiņu un atdodot godu tēvzemei, jo „tikai Latvijā tā dziesmu svinēt, un tikai Latvijā tā uzziedēt. Tu aizej pasaulē viss dziesmās tīts, kā tēva mātes siltā seģenē.” /Vitauts Nenišķis/

No Zemgales 2017./2018. mācību gadā Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendijas saņem 10 jaunieši:

  • no Dobeles novada: Ilva Ieva;
  • no Iecavas novada: Sandis Ludvigs Studers, Megija Neimane;
  • no Ozolnieku novada: Una Auzāne;
  • no Rundāles novada: Anna Marija Knoka;
  • no Ilūkstes novada: Kristaps Isoda;
  • no Tukuma novada: Laura Patmalniece, Maija Laugale, Viktorija Leimane;
  • no Jelgavas novada: Jēkabs Ozols.

 

Pēc tikšanās stipendiāte Melisa Kaškura pateicības vēstulē rakstīja: Cik labi ir visā šajā dzīves skrējienā apstāties, pacelt acis uz augšu un joprojām spēt saskatīt zvaigznes! Tikšanās ar Juri Liepiņa kungu bija viena no spožākajām zvaigznēm šogad. Jaunieši var paveikt lielas lietas tad, ja jūtas pārliecināti un droši par sevi un savu nākotni. Šajā dienā mēs visi jutāmies ieraudzīti, novērtēti un ļoti pateicīgi ziedotājiem Asjai un Berndtam Everts, kaut arī viņu vairs nav starp mums, par nesavtīgu mīlestību un atbalstu.”

Asjas un Berndta Everts stāsts aizsākās jau sen, bet tas turpina dzīvot to stipendiātu sirdīs, kuri patiesi tic, ka bez šī atbalsta nebūtu iespējams likt savas dzīves galveno pamatu – iegūt labu izglītību. Maz tādu, kas klausīsies tavu stāstu. Daudz tādu, kas tikai paskries garām. Maz tādu, kas no sirds centīsies. Daudz tādu, kas iesākto pametīs. To visu var labot! Bet tikai tad, ja katrs sāksim sapnim ticēt, katrs savu sapni redzēt,” šādus vārdus stipendiāti sūtīja tur, tālumā, aiz debesīm, saviem sargeņģeļiem Asjai un Berndtam Evertiem.

Paldies advokātam Jurim Liepiņam par organizēto tikšanos ar stipendiātiem un neatlaidīgo darbu stipendiju pārvaldīšanā!

 

 

Vītolu fonds

www.vitolufonds.lv