Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē

Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē

     1.jūnijā Ilūkstes novada Sporta skolas peldēšanas nodaļu apmeklēja 37 audzēkņi un peldēšanas nodaļas interešu grupu “ Wahoo” – 19 audzēkņi. Gada laikā iesācēji apgūst peldēšanas iemaņas, bet vecākās grupas attīsta un pilnveido iegūtās iemaņas un prasmes. Audzēkņi iemācās būt atbildīgiem un patstāvīgiem, apzināti tiekties pēc sasniegumiem, gūt panākumus un izvirzīt mērķus, veicinot motivāciju, prieku un pārliecību mācīties un sasniegt augstus rezultātus.

      Jau trešo gadu, 12-15 labākajiem, centīgākajiem un spējīgākajiem peldētājiem, proti, ar noturīgiem mērķiem, atbildības sajūtu, tiem, kas uzrādīja labākus rezultātus sacensībās, un turpina aktīvi darboties, vienreiz gadā, jūnija mēnesī, līdz 12 dienām, tiek piedāvāta iespēja piedalīties nometnē Koknesē, ar mērķi pilnveidot, attīstīt un nostiprināt iegūtās prasmes. Tā ir vieta, kur var satikties ar jau esošiem draugiem, sadraudzēties ar jauniem. Atpūsties, pašapliecināties un, protams, gūt jaunu pieredzi un iemaņas!

      Šī nometne tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas peldēšanas klubu “Panākums”, treneris Andrejs Broks, kurš ir Latvijas sporta meistars peldēšanā un vairākkārtējais Latvijas čempions, starptautisko sacensību godalgas ieguvējs. Ar nolūku, paaugstināt un uzlabot audzēkņu peldētprasmes, pilnveidoties garīgi un fiziski, iemācīties saturīgi pavadīt savu brīvo laiku, kā arī aizraujoši atpūsties.

     Nometnē katru dienu notiek divi peldēšanas treniņi un divas sausās nodarbības. Ikdienā trenējoties, peldētājiem bieži trūkst fizisko nodarbību uz sauszemes. Šeit tās tiek piedāvātas pilnā apjomā. Tiek mācīts un iemācīts daudz jaunu fizisko uzdevumu, kas palīdz attīstīt un nostiprināt jauna peldētāja fiziskās īpašības un formu. Maziem peldētājiem, tas ir laiks “noslīpēt” dažādu veidu slīdējumus, starta lēcienus, kūleņus ūdenī.

     Nometnes laikā, un beigās tiek kārtotas ieskaites, lai izvērtētu katra audzēkņa ieguldīto darbu. Pirmā ieskaites tiek kārtotas 800 m brīvajā stilā (mazākajiem peldētājiem) un 1500 m br/st (lielākajiem). Pārvarot šis distances, katrs audzēknis pārbauda savu trenētības līmeņi, izvērtē kļūdas un iemācās nepadoties grūtībām, patstāvīgi pārvarēt tās, sasniedzot mērķi.

     Otrā ieskaite tiek kārtota visos četros peldēšanas veidos, 50 m distancēs : brīvajā stilā, uz muguras, brasā un tauriņstilā.

      Protams, šeit arī ir 20 labāko reitings! Tiek pasniegtas balvas vai dāvanu kartes triju godalgoto vietu ieguvējiem, atbilstoši 30,20,10 euro vērtībā. Pārējie bērni tiek pie medaļām vai dāvaniņām.

Šogad 40 sportistu reitingā (2001.g.dz. un jaunākie):

1.vietu ieguva mūsu sporta skolas audzēkne Arīna Rodionova (2008)!

2.vietu – peldēšanas pulciņa “ Wahoo” apmeklētājs Valērijs Čurgelis (2005)

     Pie balvām tika arī Alberta Zeltiņa, Vitālijs Radzevičs, Diāna Orlova un Damirs Grigorjevs. Visi audzēkņi ļoti uzlaboja savus personiskos rezultātus un izpildīja IV sporta klases normatīvus.

      Nometnē audzēkņi iepazīst arī savus pedagogus no citas puses, jo mums ir svarīgi, lai kopā pavadītais laiks būtu jauku atmiņu pilns. Šeit pedagogs ir ne tikai treneris, bet arī draugs, pie kura var rast iedrošinājumu un atbalstu. Pedagogi, kopā peld, skrien, spēlē futbolu vai dejo. Un, protams, treneri šeit apmainās ar savām zināšanām, papildina tās, un arī gūst jaunu pieredzi.

      Nometnes bāze ir VN “Kalnavoti”. Brīvajā laikā šeit piedāvātas dažādas aktivitātes ārā vai galda spēles. Tiek organizētas ekskursijas uz Kokneses pilsdrupām un pārgājiens pa skaistām Daugavas krasta takām. Nometnes laikā tiek organizēts šovs ar tēmu: “Popiela”, kur bērni sadaloties komandās, ar pedagogu vai bez tā, muzikālā pavadījumā, parāda savas radošās spējas. Bērni izdomā aizraujošas tematikas, komandas fantāzijai nav robežu. Kopā ar VN “Kalnavoti” saimniekiem tiek organizēta žūrijas padome, kura nosaka 3 labākas komandas. Šogad pirmās vietas balva tika mūsu sporta skolas jaunākajai komandai, kurā bija meitenes – solistes no Dunavas pagasta. Balva bija dāvanu karte 30 euro vērtībā.

     Izvēloties šo sporta, atpūtas un piedzīvojumu nometni, katrs dalībnieks, piedaloties dažādās fiziskās aktivitātēs, pārgājienos, talantu, prasmju un zināšanu šovā, šķēršļu joslās, iegūs jaunus draugus, kļūs atraisītāki, atbildīgāki un pašpārliecinātāki. Šī ir vieta, kur ne tikai sekmējas bērna fiziskā attīstība, bet attīstās arī dzīves prasmes un vispusīga personības veidošanās. Tā ir arī laba iespēja atpūsties un interesanti pavadīt laiku vasaras brīvlaikā.

     “Tava nometne” – laiks Taviem piedzīvojumiem un neizmirstamām sajūtām!

     Tiekamies nākošgad!

INSS peldēšanas nodaļas trenere Sņežana Bondere

 


Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē
Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē
Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē
Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē
Sporta skolas peldētāji atgriežas no nometnes Koknesē