Sporta centrā vairo peldēšanas prieku!

Sporta centrā vairo peldēšanas prieku!

     Skriešana, nūjošana, riteņbraukšana, peldēšana un visas aktīvās nodarbes organismā nodrošina pareizu bioloģisko procesu norisi un arī smadzeņu darbību – jo aktīvāk darbojamies, jo bagātīgāk smadzenes tiek barotas ar skābekli. Savukārt mazkustīgs dzīvesveids, kā viens no daudzu neinfekciju slimību riska faktoriem ir kļuvis par aktuālu sabiedrības veselības problēmu. Zema fiziskā aktivitāte būtiski ietekmē saslimstību un mirstību ar ļaundabīgajiem audzējiem, kas Latgales reģionā ir augstāka nekā vidēji Latvijā.

     Eiropas Savienības fonda  projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ilūkstes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/058) plānotās aktivitātes vērstas uz vietējo iedzīvotāju izglītošanu un motivēšanu caur labās prakses piemēru iepazīšanu.

    Projekta mērķis: uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumiem visiem Ilūkstes novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot novada mēroga pasākumus.

     Pasākums “Peldēšanas nodarbības” ir viens no Veselības vecināšanas pasākumiem, kurā projekta ietvaros paredz sniegt iespēju  Ilūkstes novada iedzīvotājiem individuāli un grupās apmeklēt peldēšanas nodarbības bez maksas Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centrā.  Veselīga un fiziski aktīva dzīvesveida aktualizēšanai pasākums paredzēts personām ar invaliditāti, trūcgām un maznodrošinātām personām, bezdarbniekiem,  iedzīvotājiem, kuri vecāki par 54 gadiem, izsniedzot katrai personai 6 bezmaksas nodarbību  apmeklējuma kuponu. Kuponus bez maksas peldbaseina apmeklējumam izsniedz Ilūkstes novada Sociālajā dienestā un šī gada pirmajā pusgadā tie vairs netiks izsniegti.  Atgādinām, ka izsniegto kuponu izmantošanas termiņs ir  šī gada 30.jūnijs.

     Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centra atskats par aktivitāti pasākumā:

“Pieejamās peldēšanas nodarbības Ilūkstes novada iedzīvotāji apmeklē aktīvi. 2019.gada I ceturksnī peldēšanas nodarbības apmeklējuši 75 iedzīvotāji, savukārt 2017.gada un 2018.gada kopsummā projekta ietvaros peldēt nākuši vairāk kā 450 Ilūkstes novada iedzīvotāji Sporta centra darba laikā no plkst.8.30 – 22.00 visas dienas garumā. Aktīvākie cilvēki nāk laika posmā no plkst. 9.00 līdz plkst.11.00, tomēr rosīgāks apmeklējums ir trešdienās un ceturtdienās, kad visa diena ir paredzēta tkai baseina apmeklētājiem un viesiem. Tādos gadījumos aktīvāks apmeklējums ir dienas otrajā pusē no plkst.16.00, kad ir pieejama sauna un tvaika pirts. Pārsvarā peldēšanas kuponus izmanto individuāli, bet mēdz būt gadījumi, kad  peldbaseinu apmeklē pārī vai nelielās grupās (2-4 cilvēki).

     Pozitīvas atsauksmes bieži tiek saņemtas no iedzīvotajiem, kuri izmanto šo piedāvāto iespēju. Redzam, ka ir noturīga pasākuma apmkelētāju aktivitāte un interese, un visi dalībnieki ar prieku nododas fiziskajām aktivitātēm, jo ikviens  novērtē  peldēšanā gūto enerģiju, ko iespējams gūt jebkuros laika apstākļos.”

     Projekta aktivitātes turpināsies līdz šī gada 31.decembrim, tādēļ ikviens, kurš vēl nav izmantojis šo iespēju, ir aicināts vērsties Sociālajā dienestā sākot ar 1.oktobri.

 Projekta īstenotājs: Ilūkstes novada pašvaldība

Projekta īstenošanas laiks: 01.01.2017.-31.12.2019.

Atbalsta intensitāte: 85 % Eiropas Sociālais fonds , 15 % valsts budžeta finansējum.

Attīstības plānošanas speciāliste

Zanda Lisovska