Sporta centrā vairo peldēšanas prieku

Sporta centrā vairo peldēšanas prieku

***Skriešana, nūjošana, riteņbraukšana, peldēšana un visas aktīvās nodarbes organismā nodrošina pareizu bioloģisko procesu norisi un arī smadzeņu darbību – jo aktīvāk darbojamies, jo bagātīgāk smadzenes tiek barotas ar skābekli. Savukārt mazkustīgs dzīvesveids kā viens no daudzu neinfekciju slimību riska faktoriem ir kļuvis par aktuālu sabiedrības veselības problēmu. Zema fiziskā aktivitāte būtiski palielina saslimstību un mirstību ar ļaundabīgajiem audzējiem, kas Latgales reģionā ir augstāka nekā vidēji Latvijā.

***Eiropas Savienības fonda  projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ilūkstes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/058) plānotās aktivitātes vērstas uz vietējo iedzīvotāju izglītošanu un motivēšanu caur labās prakses piemēru iepazīšanu. Projekta mērķis – īstenojot novada mēroga pasākumus, uzlabot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību visiem Ilūkstes novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem.

***Pasākums „Peldēšanas nodarbības” ir viens no veselības vecināšanas pasākumiem projektā, kas paredz Ilūkstes novada iedzīvotājiem sniegt iespēju individuāli un grupās bez maksas apmeklēt peldēšanas nodarbības Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centrā.  Veselīga un fiziski aktīva dzīvesveida aktualizēšanai pasākums paredzēts personām ar invaliditāti, trūcīgām un maznodrošinātām personām, bezdarbniekiem,  iedzīvotājiem, kuri vecāki par 54 gadiem, izsniedzot katrai personai 6 bezmaksas nodarbību  apmeklējuma kuponu. Kuponu bez maksas peldbaseina apmeklējumam izsniedz Ilūkstes novada Sociālajā dienestā (šī gada pirmajam pusgadam tie vairs netiks izsniegti, un izsniegto kuponu izmantošanas termiņš ir  šī gada 30. jūnijs).

 

Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centra atskats par aktivitāti pasākumā:

 

***„Pieejamās peldēšanas nodarbības Ilūkstes novada iedzīvotāji apmeklē aktīvi. 2019. gada I ceturksnī peldēšanas nodarbības apmeklējuši 75 iedzīvotāji, savukārt 2017. gada un 2018. gada kopsummā projekta ietvaros peldēt nākuši vairāk nekā 450 Ilūkstes novada iedzīvotāji Sporta centra darba laikā no plkst. 8.30 līdz 22.00 visas dienas garumā. Aktīvākie cilvēki nāk laika posmā no plkst. 9.00 līdz plkst. 11.00, tomēr rosīgāks apmeklējums ir trešdienās un ceturtdienās, kad visa diena ir paredzēta tikai baseina apmeklētājiem un viesiem. Tādos gadījumos aktīvāks apmeklējums ir dienas otrajā pusē no plkst. 16.00, kad ir pieejama sauna un tvaika pirts. Pārsvarā peldēšanas kuponus izmanto individuāli, bet mēdz būt gadījumi, kad  peldbaseinu apmeklē pārī vai nelielās grupās (2–4 cilvēki).

***Pozitīvas atsauksmes bieži tiek saņemtas no iedzīvotajiem, kuri izmanto šo piedāvāto iespēju. Redzam, ka ir noturīga pasākuma apmeklētāju aktivitāte un interese, un visi dalībnieki ar prieku nododas fiziskajām aktivitātēm, jo ikviens  novērtē  peldēšanā gūto enerģiju, ko iespējams gūt jebkuros laika apstākļos.”

***Projekta aktivitātes turpināsies līdz šī gada 31. decembrim, tādēļ ikviens, kurš vēl nav izmantojis šo iespēju, ir aicināts vērsties Sociālajā dienestā, sākot ar 1. oktobri!

 

Projekta īstenotājs: Ilūkstes novada pašvaldība

Projekta īstenošanas laiks: 01.01.2017.–31.12.2019.

Atbalsta intensitāte: 85 % – Eiropas Sociālais fonds, 15 % – valsts budžeta finansējums.

 

Ilūkstes novada pašvaldības

attīstības plānošanas speciāliste

Zanda Lisovska