“Spokuskopija” ar “Latvijas skolas somu”

          29. aprīlī Ilūkstes Raiņa vidusskolā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Rēzeknes teātris “Joriks”. 1. – 4. klašu skolēni noskatījās interaktīvu izrādi “Spokuskopija”. Kuram gan nepatīk klausīties spoku stāstus! Aizrautīgie spoku menedžeri Valters un Vita iepazīstināja ar pašiem draiskākajiem spociņiem, kuri parādās bērniem tieši vecumā no sešiem līdz divpadsmit gadiem. Valters un Vita atklāja spociņu patiesos parādīšanās iemeslus.

          Izrāde bija ļoti pamācoša, tā rosināja izvērtēt savu uzvedību, rīcības sekas, padomāt par savām attiecībām ar klasesbiedriem, līdzcilvēkiem, saskatīt, pie kā var novest nevietā izteikts aizskarošs vārds, vienaldzība. Tomēr jāsecina, ka šī vecuma bērni vairāk uzmanības pievērš jokiem, smieklīgām izdarībām, jautrībai, nevis traģiskajiem notikumiem, kas likuši attēlotajiem cilvēkiem kļūt par spokiem. Vairākums skolēnu šo izrādi raksturo kā jautru, humora pilnu.

 

Skolēnu atziņas.

“Es uzzināju, ka spoki ir dažādi.”

“Es iemācījos, ka jāciena citi cilvēki. Man nepatika Joriks, jo viņš uzvedās nepieklājīgi, skaļi smējās. Man bija bēdīgi klausīties par spokiem, jo es zinu, ka tās ir mirušu cilvēku dvēseles.”

“Man patika pirmais spoks Joriks, jo mums ar māsu arī iet tāpat.”

“Man ļoti patika tas, kā spēlēja aktieri, humors. Nebija nekā tāda, kas nepatiktu. Gribētu, lai vēl tāds teātris būtu! Ja varētu likt zvaigznes, es liktu piecas no piecām.

“Man ļoti patika spoks Joriks, jo viņš bija interesants. Aktieri ļoti labi tēloja. Izrāde bija īsa, bet interesanta.”

“Man ļoti patika pirmais spoks Joriks, es sapratu, ka tā bija viņa īpašība un viņš nevarēja būt savādāks.”

Paldies iniciatīvai „Latvijas skolas soma” un Rēzeknes teātrim „Joriks” par „Spokuskopiju” – iespēju apskatīt un izpētīt visdažādākos spokus!

 

Skolotāja Sarmīte Isoda


“Spokuskopija” ar “Latvijas skolas somu”
“Spokuskopija” ar “Latvijas skolas somu”
“Spokuskopija” ar “Latvijas skolas somu”

Skip to content