Ilūkstes novadā skatāmas Latvijas simtgades filmas

Ilūkstes novadā skatāmas Latvijas simtgades filmas

     Programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” top 16 pilnmetrāžas filmas – latviešu režisoru un scenāristu kopdarbs. Gada laikā skatītājus iepriecinājušas „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, „Paradīze 89”, „Turpinājums”, „Baltu ciltis”, „Mērijas ceļojums”, „Laika tilti”, „Ievainotais jātnieks”, „Astoņas zvaigznes”, „Bille”. Sadarbībā ar biedrību „Kultūrpunkts” visas Simtgades filmas tiek piedāvātas skatītājiem ne vien apdzīvotajos centros lielajos kinoteātros, bet arī „kinopunktos” (kultūras namos, tautas un saieta namos) Latvijas novados.

    Pavisam nesen filmu uzņemšana noslēgusies filmām „Kurts Fridrihsons”, „Tēvs Nakts”, „Homo Novus”. Savukārt Latvijā pirmizrādi lielajos ekrānos 8. novembrī piedzīvos filma „Lustrum” un 17. novembrī animācijas filma „Saule brauca debesīs”. Šīs filmas būs skatāmas arī Ilūkstes novada Subates un Eglaines kultūras namos. 2019. gada sākumā (janvārī un februārī) skatītāji varēs iepazīt pēdējās no programmas filmām – „1906” un „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

      17. oktobrī plkst. 18.00 Subates kultūras namā bija iespēja noskatīties filmu „Kurts Fridrihsons”. Dokumentālā filma par mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos. Personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu.

   

      Spēlfilma Bille” savu pirmizrādi piedzīvoja jau aprīlī, bet 26. oktobrī plkst. 14.00 būs iespēja to noskatīties Eglaines kultūras namā (ieejas biļetes cena – 1,00 EUR). Filma veidota pēc Vizmas Belševicas romāna „Bille”. Tas ir stāsts par cilvēkbērna pieaugšanu pagājušā gadsimta 30. gadu nogalē. Filma ir kā atgādinājums par patiesajām, cilvēciskajām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

    

     Spēlfilma Homo Novus” veidota pēc Anšlava Eglīša romāna ar tādu pašu nosaukumu. Pārpratumu un intrigu komēdija vēstī par jauna mākslinieka radošo ceļu mākslas dzīvē. Filmas demonstrēšana Eglaines kultūras namā 26. oktobrī plkst. 18.00, Subates kultūras namā – 28. novembrī un 1. decembrī plkst. 18.00 (ieejas biļetes cena – 1,00 EUR).

    

     Filma Tēvs nakts” ir stāsts par Otrā pasaules kara laika tumšākajiem notikumiem ar nelielo gaismas un cerības stariņu, ko dedz viens cilvēks. Žanis Lipke ar savu ģimeni glābjot vairāk nekā 50 ebreju dzīvības Rīgā. Eglaines kultūras namā filmas demonstrēšana 9. novembrī plkst. 17.00, Subates kultūras namā – 3. novembrī un 7. novembrī plkst. 18.00 (ieejas biļetes cena – 1,00 EUR).

    

     Animācijas filma Saule brauca debesīs” ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Līdz ar pirmizrādi Latvijā Eglaines kultūras namā animācijas filma būs skatāma 17. novembrī plkst. 12.00, Subates kultūras namā – 18. novembrī un 21. novembrī plkst. 14.00 (ieejas biļetes cena – 1,00 EUR).

 

Filmu treileri skatāmi ŠEIT.