Rudens vēji zelta dzīparus vērpj..

Rudens vēji zelta dzīparus vērpj..

Dzejas dienas ir viena no tām burvīgajām tradīcijām, kas katru mūsu rudeni padara īpašu, krāsaināku.  Kopā ar dzejas dienām pie sava lasītāja devās   Marijas Baltmanes ceturtā dzejas grāmatiņa ”Rudens vēji zelta dzīparus vērpj”.

Iepazīšanās ar Marijas Baltmanes dzejas grāmatiņu :”Rudens vēji zelta dzīparus vērpj”  bija negaidīts pārsteigums: katrs dzejolis — dvēselē un sirdī dziļi izdzīvots, izsāpēts vai dzīves dievišķīgā un brīnišķīgā prieka apgarots.

Grāmata tapusi un izdota  sadarbībā  ar dēlu  Jāni Baltmani ,kurā ir apkopota  Marijas dzeja un dēla Jāņa fotogrāfijas. Tas nav pirmais  šo divu autoru kopdarbs. Iepriekšējās Dzejas dienās  mēs jau iepazināmies ar Marijas Baltmanes   dzejas grāmatiņām : “Te manas  mājas” (2018), “Savā dārzā baltas rozes sēju” (2017) un “Etīdes”(2014,   Kristīnes Baižas ilustrācijām).

“Šīs ir manas pierakstītās domas šajā brīnišķajā laikā, kuru Dievs atvēlējis pašas dvēselei pēc steidzīgā dzīves skrējiena” raksta Marija savā pirmajā  grāmatā “Etīdes”.  Tik vienkārši un reizē — mūsdienīgi!

Grāmatas ir lasāmas un  apskatāmas Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra seno lietu krātuvē “Sēļu istaba”. Pateicamies  Marijai un dēlam Jānim   par skaisto dāvanu  muzejam .  Tas ir vēl viens iedvesmojošs  stāsts par mūsu novada cilvēku mīlestību uz dzimto pusi, savu dzimto māju, ģimeni. ”Pateicos liktenim un Dievmātei par mūžu, kas savīts ar bērniem manā  Dzimtenē- Latvijā” raksta Marija.  Patiesi apbrīnojami un iedvesmojoši!

Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra

 direktore V.Rimša


Rudens vēji zelta dzīparus vērpj..
Rudens vēji zelta dzīparus vērpj..
Rudens vēji zelta dzīparus vērpj..
Rudens vēji zelta dzīparus vērpj..