Rīgas pilī ar diplomu sumināja skolotāju Zinaīdu Ķederi

IMG 3268       14. jūnijā, kad visā Latvijā tika atzīmēta Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena, mums ar skolotāju Zinaīdu Ķederi notika patīkams brauciens uz Rīgas pili ar speciāliem ielūgumiem uz represēto piemiņas konferenci, ko organizēja fonds „Sibīrijas bērni” kopā ar prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleju.

    Milzīgā Svētku zāle ar lielajām lustrām un atjaunotajiem griestu gleznojumiem labvēlīgi uzņēma pašu prezidentu Vējoņa kungu, pārstāvjus no Rīgas represēto biedrības, eseju konkursa „Sibīrijas bērni” uzvarētājus, žūrijas locekļus un tās vadītāju Inu Druvieti, žurnālistus, rakstniekus, mūziķus, televīzijas un foto reportierus.

Konferences laikā ar apsveikuma uzrunu uzstājās prezidents Raimonds Vējonis. Par fonda „Sibīrijas bērni” darbības virzieniem informēja tā dibinātāja Dzintra Geka, fonda patronese Laimdota Straujuma akcentēja sadarbības milzīgo nozīmi represēto apzināšanā un viņu stāstījumu iemūžināšanā gan grāmatās, gan dokumentālajās filmās. Savās traģiskajās atmiņās pakavējās arī paši represētie.

Konferences nobeigumā notika eseju un zīmējumu konkursa laureātu sveikšana. Apsveikto pulkā kā vienīgā skolotāja no visas Latvijas tika sumināta skolotāja Zinaīda Ķedere par ilggadīgo sadarbību un par ieguldījumu skolēnu radošo spēju attīstīšanā. Kopā ar diplomu tika arī dāvinātas divas vērtīgas enciklopēdijas un daudzas grāmatas, kuras vēsta par desmitu tūkstošu represēto traģiskajiem likteņiem.

Lai veicas skolotājai viņas turpmākajās radošajās aktivitātēs!

 

Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas direktore

Alite Kudiņa

 

IMG 3271