Raudas skolā aizritējušas jubilejas sacensības

DSCN9375       Raudas internātpamatskolā notika Latgales zonas speciālo skolu sacensības C līmeņa klašu skolēniem Dari kā mēs, dari ar mums, dari labāk par mums!” Šogad šīs bija jubilejas sacensības – 10 gadi!

   Uz sacensībām bija ieradušās kopumā 6 komandas no Maltas, Daugavpils, Ezersalas, Antūžiem, Rudzātiem un Baltinavas, kurām pievienojās arī mājinieku komanda no Raudas.

Sacensību dalībniekus sveica Raudas skolas koris (vadītāja – skolotāja Lilija Kuciņa) ar trīs jestrām dziesmām par draudzību, kas iedrošināja bērnus aktivitātēm.

Bērni tika sadalīti dažādās komandās pēc krāsām. Sākoties izlozei, katrs bērns izvilka sirsniņu ar krāsu. Kādā krāsā sirsniņa, tādas krāsas krekliņu dalībnieks apģērba. Tika izveidotas 8 krāsu komandas – melnā, oranžā, sarkanā, violetā, zaļā, zilā, dzeltenā un melnbaltā, – katrā komandā pa 6 dalībniekiem.

Visas komandas, sacenšoties savā starpā, veica 3 stafetes un 4 uzdevumus. Stafetes veikšanai svarīgākās īpašības bija ātrums un veiklība, savukārt uzdevumos – uzmanība, koncentrēšanās, pacietība un veiksme.

Kopvērtējumā pirmo vietu ieguva zilā komanda, otrie palika oranžie, bet trijnieku noslēdza komanda sarkanajos krekliņos. Neatkarīgi no iegūtās vietas, zaudētāju nebija, jo galvenais šajās sacensībās ir piedalīšanās, izkustēšanās, sadraudzēšanās!

Arī šogad sporta skolotāji atzina, ka šāda veida komandu sadalījums ir labs, jo galvenais ir iesaistīt pēc iespējas vairāk bērnu ar speciālajām vajadzībām. Dažās skolās nav pietiekoša dalībnieku skaita, lai izveidotu pilnu komandu (3 zēni un 3 meitenes), bet ir, piemēram, 7 zēni un 2 meitenes, kas viņiem liegtu piedalīties sacensībās, taču, tā kā bērni tiek sadalīti krāsu komandās” startēt var visi dalībnieki.

Noslēgumā katrs dalībnieks saņēma šokolādes medaļu un vērtīgas balvas.

Paldies skolām par piedalīšanos! Paldies Raudas skolas kolektīvam par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā!

 

Raudas internātpamatskolas direktors,

sporta skolotājs Andrejs Vēvers

 

DSCN9381

DSCN9387

DSCN9397

DSCN9413

DSCN9422

P2020098