Raudas internātpamatskolas izglītojamie apmeklē tehnoloģiju izstādi

DSCN9460       28. februārī, pateicoties Latvijas Bērnu bāreņu fondam un tirdzniecības centra Elkor Plaza” administrācijai, sešiem Raudas internātpamatskolas izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt pārsteidzošu tehnoloģiju izstādi Robotu balle”.

       Izstādes kolekciju veidoja robotikas sasniegumi no visas pasaules – Lielbritānijas, Kanādas, ASV, Francijas, Šveices, Vācijas, Japānas, Slovēnijas, Jaunzēlandes, Korejas, Singapūras un Krievijas. Šie roboti tiek izmantoti dažādās biznesa, sociālo pakalpojumu, izglītības, sporta, veselības aprūpes un izklaides jomās. Izstādē bija apskatāmi ne tikai roboti, bet arī ASV mākslinieka Ērika Džoinera mehāniskās gleznas.

Varēja vērot, pieskarties un glaudīt robotu – ronīti Paro no Japānas, kas ir iekļuvis arī Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā ārstnieciskākais robots pasaulē. Šis robots – ronītis – palīdz atveseļoties smagi slimiem bērniem un uzlabo noskaņojumu pacientiem ar psiholoģiskiem traucējumiem. Izstādē bija iespēja aplūkot arī cilvēkveidīgu robotu Tespionu. Robots mācēja sazināties trīs valodās, dziedāt, dejot un citādi apburt izstādes viesus. Savukārt robots Boriss ne tikai atbildēja uz apmeklētāju jautājumiem, bet arī uzdeva savus jautājumus, tādejādi veidojot dialogu – stāstījām, ka esam no Raudas internātpamatskolas, Boriss jautā: O, labi! Kur tāda atrodas?” Mēs: Latvijā.” Boriss: Es zinu, ka Latvijā! Kur tieši?” Mēs: Ilūkstes novadā. Boriss: Njā… tālu jums vajadzēja braukt!”

Pārsteigums visiem bija 3D printeri, ievadot, noteiktu programmu šie printeri no smalkām šķiedrām spēja izveidot jebkādas formas priekšmetus.

Izstāde bija interaktīva. Robotus varēja ne tikai aplūkot un sarunāties ar tiem, bet arī kopā fotografēties un darboties radošajās darbnīcās, kurās bērniem bija iespēja kopā ar robotiem zīmēt, veidot un spēlēties.

Paldies par iespēju ielūkoties nākotnē!?….

Raudas internātpamatskolas direktors

Andrejs Vēvers

 

DSCN9452

DSCN9461

DSCN9462

DSCN9468

IMG 20170228 141725

IMG 20170228 153347