Ar “Latvijas skolas somu” ekskursijā uz Aglonu

        Pirms rudens brīvlaika, 18.oktobra rītā, draudzīgā 3.a un 3.c klases komanda programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Aglonu. Ceļā mūs priecēja pelēcīgais rudens rīts ar skaistajiem Latvijas dabas skatiem. Bet lielāks prieks bērniem bija par uzrakstu “Aglona”.  Te mūs gaidīja interesanta mācību ekskursija Aglonas maizes muzejā.

       Muzejā mūs sagaidīja viesmīlīga namamāte un burvīgas maizes un pīrāgu smaržas. Vispirms mēs noskaņojāmies uz labām domām un tikām aicināti pašrocīgi veidot savu maizes klaipiņus. No namamātes piedāvātās mīklas katrs izveidojām savu rudzu maizi, iezīmējot tajā katrs savu klaipiņa atpazīšanas zīmi. Kad mūsu kukulīšus aiznesa uz krāsni cepties, namamāte mums stāstīja par mūsu senču tradīcijām maizītes audzēšanā un cepšanā.

      Mēs uzmanīgi klausījāmies un aktīvi līdzdarbojāmies namamātes piedāvātajās aktivitātēs – sējām rudzus, augām kā rudzu graudiņi, ar sirpju palīdzību nopļāvām ražu, ar spriguļiem sakūlām, mīcījām mīklu. Uzzinājām kā senlatviešu sētās skanēja spriguļi, kur bija maza labības raža un kā skanēja tad, kad raža bija bagāta. Mums bija iespēja redzēt visus maizes tapšanai nepieciešamos darbarīkus, sēdēt pie saimes galda, baudīt gardo rudzu maizi, kviešu plātsmaizi, medu un zāļu tēju. Kad bijām noklausījušies stāstu par maizes tapšanu, namamāte ienesa telpā tikko izceptus, smaržīgus un siltus mūsu taisītos maizes kukulīšus. Ar siltu maizi azotē un smaidu sejā mēs turpinājām savu ekskursiju pa Aglonu. Ielūkojāmies Aglonas bazilikā, atveldzējāmies pie svētavota un vienkārši priecājāmies uzkavēties Aglonā.

       Esam pateicīgi programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīties ar mūsu senču tradīcijām un apskatīt skaisto Aglonu Latgalē.

  1. klašu audzinātājas Līga Baltrukeviča un Ingrīda Silapētere

Ar “Latvijas skolas somu” ekskursijā uz Aglonu
Ar “Latvijas skolas somu” ekskursijā uz Aglonu
Ar “Latvijas skolas somu” ekskursijā uz Aglonu
Ar “Latvijas skolas somu” ekskursijā uz Aglonu

Skip to content