10.a klase programmā „Latvijas skolas soma”

      16.oktobrī programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.klase devās mācību ekskursijā uz Daugavpili.

       Daugavpils Skrošu rūpnīcā ļoti atraktīva gida pavadībā izzinājām rūpnīcas vēsturi, tās darbību šodien un daudzas neparastas skrošu ražošanas tehnoloģiskās īpatnības no fizikas un ķīmijas viedokļa. Vienaldzīgo nebija arī rūpnīcas šautuvē, kur katrs varēja pārbaudīt savu precizitāti šaušanā mērķī.

       Nākošais pieturas punkts bija Daugavpils Marka Rotko centrs. A sektorā gida pavadībā mums bija unikāla iespēja aplūkot jauno Marka Rotko oriģināldarbu kolekciju, kā arī izzināt mākslinieka dzīves un daiļrades galvenos posmus. Māksliniece Baiba Priedīte skolēniem vadīja grafikas darbnīcu, kur katram bija iespēja izveidot savu estampu monotipijas un augstspiedes tehnikā.

     Skolēniem Skrošu rūpnīcā lielāko sajūsmu izraisīja gida stāstījums par skrošu ražošanas procesu un iespēja šaut ar tepat ražotajām skrotīm. Marka Rotko centrā patika ekskluzīvā iespēja skatīt mākslinieka piecus oriģināldarbus, un uzzināt jaunas nianses viņa biogrāfijā.

      Paldies visiem, kuri ir iesaistīti projekta īstenošanā!

  1. klases audzinātāja Lonija Pupiņa

10.a klase programmā „Latvijas skolas soma”
10.a klase programmā „Latvijas skolas soma”
10.a klase programmā „Latvijas skolas soma”

Skip to content