Pievienojies – „Lielā Talka 2017” 22. aprīlī visā Latvijā!

Liela talka 2017 horizont 1024x640      Mēs būsim zaļākā valsts pasaulē, ja mēs paši to pieņemsim un tam noticēsim! Jau tradicionāli, akcija Lielā Talka aicina domāt zaļi un, rūpējoties par vidi, iesaistīties sakopšanas talkās. 22. aprīlī plkst. 9.00 uzsāksim darbus talkošanas vietās mūsu novadā!

 

  • Ilūkstē talkosim: pie Otrā Pasaules kara upuru kapiem (teritorijā aiz Bebrupītes); teritorijā aiz pilsētas kapiem; iekopsim un labiekārtosim atpūtas vietu pie SIA Justs” darbnīcām Strēlnieku ielā. Pulcēšanās pie Ilūkstes novada pašvaldības ēkas Brīvības ielā 7, Ilūkstē. Plkst. 11.00 – brokastu tēja un našķi, pēc darba – pusdienu zupa.
  • Subates pusē sakopsim kalnu pie luterāņu baznīcas. Pulcēšanās pie Subates kultūras nama.
  • Bebrenes pagastā talkosim Bebrenes katoļu un luterāņu kapos. Talka notiks arī Ilzes ciemata centrā. Pulcēšanās – talkošanas vietās.
  • Dvietes pagastā sakopsim Dvietes parka teritoriju. Pulcēšanās – talkas vietā.
  • Eglaines pagastā dosimies sakopt apkārtni pie Stendera muzeja un Lašu kalna. Pulcēšanās Lašos pie pils vārtu fragmenta.
  • Pilskalnes pagastā sakarā ar aktīvā tūrisma sezonas sākšanos Lielā Talka notiks ātrāk – jau 8. aprīlī. Talkosim Pilskalnes Siguldiņas „Sprīdīša” takā un pie atpūtas mājās „Dubezers”. Pulcēšanās takas sākumā plkst. 9.00.
  • Šēderes pagastā talkosim Šēderes centrā pie kultūras nama un Grīnvades kapos. Pulcēšanās talkošanas vietās.

       

Talkas organizētāji un atbalstītāji norāda uz projekta valstisko nozīmi, uzsverot to, ka talkošana ir kļuvusi par neatņemamu mūsu valsts tradīciju. Lielās Talkas patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš talkas aktivitātēs ir piedalījies jau kopš projekta pirmsākumiem uzsver, ka Lielā Talka ir viens no veidiem, kā mainīt cilvēku domāšanu un darbību. Talka arī parāda, ka labas lietas nevar izdarīt uzreiz vienā mēģinājumā, bet tam ir nepieciešams laiks, lai mēs tiešām mainītos paši, mainītu savus paradumus, domāšanu un uzvedību. Talka ir uzskatāms piemērs tam, ka, ja tas notiek nepārtraukti, tad ar katru gadu mēs kļūstam labāki,” talkas mēneša ieskandināšanas laikā sacīja Raimonds Vējonis.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme aicina: Mēs būsim zaļākā valsts pasaulē, ja mēs paši pieņemsim un noticēsim. Kad mēs šo lēmumu pieņemsim un sāksim uz to virzīties, mēs būsim zaļākie. Nevajag paļauties uz novērotājiem no malas, kas mūs saskaitīs, numurēs un novērtēs. Mums nevajag Jeilas universitāti, lai būtu zaļi. Būsim zaļi, ja pieņemsim šo lēmumu pašiem priekš sevis. Galvenais, ka mēs tā jūtamies. Ar valsts digitalizāciju, veselības tūrismu, lielās lauksaimniecības samazināšanu, nācijas veselību un garīgo atdzimšanu.”

Papildu informācija – Lielās Talkas mājaslapā.