Patriotu mēnesis Subates pamatskolā

Patriotu mēnesis Subates pamatskolā

DSCF3451    10. novembrī latvieši atzīmē Mārtiņdienu. Subates pamatskolā šos latviskos svētkus tika nolemts atzīmēt klašu kolektīvos. Tā 1., 2., 3., 4., 6., un 8. klases skolēni darbojās savos draudzīgajos pulciņos, bet 5. un 7. klases skolēni, krietni izdancojušies savā starpā, kopā ar klases audzinātājām (skolotājām Aigu Subatiņu un Zoju Kolosovu) devās jautrā masku gājienā pa skolu.

Viņi paviesojās visās klasēs – uzdeva mīklas, skandēja tautasdziesmas un pat pazīlēja. Jautri palustējušies, viņi devās iepriecināt arī skolas ēdnīcas darbinieces un apkopējas. Viņiem līdzi bija arī cienasts, un visi, kas Mārtiņbērnus laipni uzņēma, nobaudīja pelēkos zirņus un rudzu maizīti ar medu. Pasākuma noslēgumā jautrais masku gājiens iegriezās arī pilsētas bibliotēkā, kur skolēni tika mīļi uzņemti un uzaicināti piedalīties bibliotēkas pasākumos novembrī. Ja ticēt Mārtiņdienas laika pareģojumam, tad Ziemassvētki mums atnāks balti un skaisti!

Patriotu nedēļa sākās ar jautrām stafetēm par godu Lāčplēša dienai. Skolā bija organizētas vairākas „stacijas”, kurās klašu kolektīviem vajadzēja parādīt savas zināšanas jautros konkursos un uzdevumos. Pasākums bija aizraujošs, atstāja pozitīvas emocijas gan skolēniem, gan skolotājiem.

15. novembrī, atzīmējot Patriotu nedēļu un sagaidot Latvijas simtgadi, Subates pamatskolā norisinājās 1.-4. klašu un 5.-8. klašu komandu erudīcijas spēle „Subates pilsētai – 100”, kuras vadītāja un organizētāja bija skolotāja Inese Ziediņa. Katrā jauktajā 5.-8. klašu komandā startēja 6 dalībnieki, kuriem bija jāsagatavo mājas darbs – jāizdomā komandas nosaukums, kas būtu saistīts ar Subati, un komandas vizuālais tēls. Savukārt 1.-4. klašu komandas tika izveidotas ar kamolīšu, kuri tika izlozēti, krāsām – sarkanu, zaļu, dzeltenu un rozā. Komandas sacentās zināšanās par Subates vēsturi, interesantiem faktiem skolas vēsturē, dabu, personībām, kultūrvēsturiskajiem un tūrisma objektiem. Neaizmirstot par veiklību un praktisko darbību, viens no uzdevumiem bija saģērbt tautu meitu svētku koncertam.

5.-8. klašu grupā 1. vietu ieguva komanda „Ērgļi”, 2. vietu – „Ozolīši”, 3. vietu – „Ģerbonīši”. Atzinību 5.-8. klašu spēlē ieguva komanda „Subatieši”. 1.-4. klašu grupā 1. vieta – „Rozā kamolīšiem”, 2. vieta – „Dzeltenajiem kamolīšiem”, 3. vieta – „Sarkanajiem kamolīšiem”. Atzinību 1.-4. klašu grupā saņēma „Zaļie kamolīši”.

Skolēni ar aizrautību un interesi pildīja uzdevumus, atbalstīja viens otru kā individuālajos, tā arī komandas uzdevumos, gūstot jaunas zināšanas un parādot jau esošās, kas palīdzēja sniegt atbildes uz jautājumiem, kā arī praktiskajās aktivitātēs.

16. novembrī svinīgā gaisotnē par godu Latvijas dzimšanas dienai notika svētku koncerts. Savu priekšnesumu parādīja 1.-5. klašu koris un 6.-8. klašu meiteņu ansamblis (skolotāja D. Martinsone), Mūzikas skolas audzēkņi (skolotājas V. Jasmane un D. Martinsone), skolas deju kolektīvi (skolotāja I. Ziediņa). Koncertu vadīja 8. klases skolniece Ināra Upeniece un 7. klases skolnieks Artis Subatiņš. Pasākumu apmeklēja skolēnu vecāki.

24. novembrī Subates pamatskolā viesojās Anna no biedrības „Solis Dabā”, kura skolēniem pastāstīja par piedalīšanos jauniešu forumā Taivānā (Ķīnas Republikā). Forums notika no 24. līdz 31. oktobrim, tajā piedalījās 16 valstis (delegācijas) ar aptuveni 100 ārvalstu dalībniekiem un 110 vietējiem taivāniešiem. No Eiropas forumā piedalījās tikai Latvija un Apvienotā Karaliste (Skotija), pārējās valstis bija no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Āzijas. Anna pastāstīja, ka forums sastāvēja no divām daļām. No sākuma ārvalstu delegācijas tika iepazīstinātas ar valsts kultūru, un tad notika pats forums, kurā laikā tika rādītas prezentācijas un dalībnieki iesaistījās diskusijās. Forumā bija iekļautas trīs tēmas: aktīva līdzdalība, klimata pārmaiņas un zaļais patēriņš.

DSCF3454

DSCF3455

DSCF3473

DSCF3476

DSCF3496

DSCF3497

DSCF3501