Pūtēju orķestris „Sēlija” aicina doties muzikālā vakara pastaigā

Pūtēju orķestris „Sēlija” aicina doties muzikālā vakara pastaigā

Datums: 17/09/2021
Laiks: 19:00


2006. gadā  savu darbību Ilūkstē atsāka pūtēju orķestris „Sēlija”. Orķestri kopā sapulcināja un joprojām vada Dzintars Ķīsis. Kolektīva kodolu veido daudzi vecie pūtēji, kuri orķestrī darbojušies dažādos laikos un ar dažādiem vadītājiem, kā arī mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi.

***2013. gadā  orķestris „Sēlija” piedalījās koncertā „Sēlija ceļā uz XXV Vispārējiem Latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem” Ilūkstes estrādē.  Tad Ilūkstē tika aizsākta tradīcija svinēt ikgadējos tautas mākslas svētkus „Sēlija Rotā”, un pūtēju orķestris ir bijis visu šo svētku dalībnieks līdz 2019. gadam. 2013. gadā „Sēlija” kopā ar pārējiem novada pašdarbības kolektīviem piedalījās arī Dziesmu svētku gājienā.

***Orķestris ik gadu sniedz koncertus un piedalās Lāčplēša dienas, Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas dienas pasākumos Ilūkstē, kā arī dažādos brīvdabas pasākumos Ilūkstes novadā. Atzīmējot radošā darba 15 gadu jubileju, pūtēju orķestris „Sēlija” 17. septembra vakarā plkst. 19.00 pie Ilūkstes Kultūras un mākslas centra aicina doties muzikālā pastaigā.

 

Ilūkstes Kultūras un mākslas centrs