Gaismu un specefektu vides instalācija pie Ilūkstes kultūras un mākslas centra

Gaismu un specefektu vides instalācija pie Ilūkstes kultūras un mākslas centra

Datums: 18/12/2021
Laiks: 16:00 - 21:00


AUDIĀLI TEATRĀLA ZIEMAS GAISMU VIDES INSTALĀCIJA

ĢIMENĒM UN BĒRNIEM

“RŪĶA SVĒTKU JAMPADRACIS”

 

 

Gaismu un specefektu vides instalācija – teatrāla audio performance ģimenēm un bērniem “Rūķa svētku jampadracis” norisinās speciāli izgatavotā namiņā uz podestūras. Teatrālo tēla darbību skatītājs var vērot no attāluma un visām namiņa pusēm, jo namiņš ir caurspīdīgs, aprīkots ar skaņu, gaismu, specefektu iekārtam.

Vienas performances ilgums ir 30 minūtes, no kurām 13 minūtes vērojams audiāli teatrāls stāsts ar aktiera darbošanos, bet otrās 17 minūtēs, kamēr mainās publika, skan speciāli bērniem izveidots humoristisks “Rūķu Radio” un izgaismojas vides instalācija: Rūķa namiņš – konditoreja. Performances tiek uzvestas viena pēc otras – reizi pusstundā, tādējādi iepriecinot garāmgājējus – ģimenes un bērnus un neradot pulcēšanās iespējas.

Vides performances audio stāsts ar mūziku, kuru pavada gaismu un specefektu šovs, ir par Rūķi Gardummici, kurš izrādās dzīvo Jūsu pilsētā, jā, jūs nepārklausījāties! Rūķa hobijs ir cept dažādus konditorejas izstrādājumus, mīļākās viņam ir kanēļmaizītes un cukurrabarberklinģeri ar šokolādi, tos viņš prot cept jau vairākus simtus gadu, senāk taču strādājis īstā Rūķu cepumu ceptuvē, milzīgā kolektīvā, tikai šobrīd, kā pandēmijas laikā pierada strādāt no mājām, tā jau otro ziemu visus konditorejas pasūtījumus veic no sava ledus namiņa. Kādā ziemas dienā Rūķis aizguļas, viņu pamodina Ziemassvētku vecīša zvans, tikmēr piparkūkas ir piedegušas, dūmu kamoli veļas pa Rūķa namiņa logu, zvana arī Elza, lai veiktu pasūtījumu, jā, tā pati no multfilmas “Ledus sirds”, viņas ziemeļbriedim Svenam ir dzimšanas diena, pasūtīta tiek milzīgā burbuļkūka, bet mīklas burbuļi pa skursteni izsprūk, izrādās Rūķis sajaucis pūdercukuru ar sodu, visu vēl trakāku padara vecais īgnulis Grinčs, viņš nolemj pasūtīt seši tūkstoši četri simti sešdesmit deviņus mini keksiņus – dekorētus ar lakricas gabaliņiem, kā izrādās, lai izjokotu čaklo Rūķi. Vai Rūķis Gardummice tiks gala ar pasūtījumiem, lai iepriecinātu visus un ikvienam svētki izdotos? To gan mazi, gan lieli varēs līdzpārdzīvot un smieties ziemas gaismu un specefektu vides instalācijas – teatrālajā audio performances seansā ģimenēm un bērniem “Rūķa svētku jampadracis”.

Vides instalācijas nodrošinātājs ir koncertaģentrūra “Bravissimo” sadarbībā ar skaņas, gaismas, skatuves kompāniju SIA “GaCo”, tehniskais konstruētājs Kārlis Romans (“Ziedu Duets”), skaņu ieraksta režisors – Ģirts Alsters, gaismu un specefektu mākslinieks – Egīls Kupčs, tehniskais direktors Intars Gegusts, skaņa, gaisma, specefekti – Armands Kupčs, konstrukciju, dekorāciju motāža / demontāža – Raimonds Ulpe, aktieris – Māris Zabarovskis, režisors un kustību konsultants Mārtiņš Kagainis, producente Ieva Šteinberga.