NVA filiālēs saziņa un sadarbība ar klientiem notiek attālināti

NVA filiālēs saziņa un sadarbība ar klientiem notiek attālināti

***Ņemot vērā to, ka valstī līdz šī gada 12. maijam tika pagarināta ārkārtas situācija Covid-19 izplatības ierobežošanai, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informē, ka arī visās NVA filiālēs  saziņa un sadarbība ar klientiem līdz šim datumam notiks attālināti.

***Ir aktualizēts arī bezdarbnieku NVA klātienes apmeklējumu datumu pārcelšanas grafiks – bezdarbniekiem, kuriem klātienes vizīte NVA ir bijusi ieplānota laikā no 16. marta līdz 12. maijam, savā NVA filiālē būs jāierodas saskaņā ar jaunu grafiku (skat. pielikumā vai NVA tīmekļvietnē). Mainās tikai apmeklējuma datums, bet laiks paliek iepriekš noteiktais. Ieplānotā apmeklējuma pārcelšanas datumu klienti varēs redzēt arī savā profilā CV un Vakanču portālā, kur var autentificēties gan ar internetbankas autentifikācijas līdzekli, uzklikšķinot uz attiecīgās bankas ikonas, gan ar elektronisko parakstu, gan ar eParaksts mobile.

 

***Līdz 12. maijam arī iesniegumi par bezdarbnieka statusa piešķiršanu tiks pieņemti tikai attālināti (NVA CV un vakanču portālā, valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv vai filiāles pastkastītē)!

***Lai pieteiktos bezdarbnieka statusam NVA CV un vakanču portālā, ne agrāk kā nākamajā dienā pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas jāveic šādi soļi:

  1. Atveriet CV un Vakanču portālu;
  2. Autorizējieties, izmantojot vienu no portāla latvija.lv autentifikācijas veidiem;
  3. Izvēlēties iespēju „Pieteikšanās bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam”;
  4. Izvēlēties iespēju „Pieteikties bezdarbnieka statusam” un norādiet NVA filiāli, ar kuru vēlaties sadarboties;
  5. Lejupielādējiet un aizpildiet iesniegumu bezdarbnieka statusa piešķiršanai (paraksts nav vajadzīgs);
  6. Aizpildītu iesniegumu WORD formātā saglabājiet kā pielikumu un nosūtiet NVA.

***Attālināti iesniegumu bezdarbnieka statusa piešķiršanai iespējams iesniegt arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv ar e-pakalpojuma IESNIEGUMS IESTĀDEI starpniecību (e-paraksts nav nepieciešams), bet neaizmirstiet augšupielādēt aizpildītu iesniegumu un pievienot to kā pielikumu!

***Ja klientam nav iespējas elektroniski pieteikties bezdarbnieka statusam, to var izdarīt, iesniegumu izdrukājot, aizpildot un ieliekot filiāles pastkastītē.

***Saziņai ar NVA darbiniekiem izmantojiet tālruni, NVA pārvaldes un filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA tīmekļvietnē. Bezmaksas informatīvais tālrunis – 80200206.

 

***Saistībā ar bezdarbnieka pabalsta saņemšanas jautājumiem sazinieties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (www.vsaa.gov.lv).