Novada skolēni piedalījās CSDD konkursā velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018”

Novada skolēni piedalījās CSDD konkursā velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018”

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā konkursā jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem Jauno satiksmes dalībnieku forums 2018”, kas notika 15. decembrī Baložu vidusskolā, piedalījās arī divas Ilūkstes Raiņa vidusskolas 4., 5. un 6. klašu komandas un Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra komanda.

Sacensību galvenais mērķis ir izglītot jaunos velosipēdistus, tādējādi veicinot drošību uz koplietošanas ceļiem, un radīt izpratni par ceļu satiksmes noteikumiem. Katrs, kas ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk mūsdienu aktīvajā satiksmes plūsmā gan pilsētā, gan ārpus tās.

Liels paldies skolotājiem, kuri motivē bērnus piedalīties Jauno satiksmes dalībnieku forumā un apgūt ceļu satiksmes drošības noteikumus. Ilūkstes novadā bērnu komandas sacensībām jau daudzus gadus ar labiem rezultātiem gatavo Raiņa vidusskolas (arī Bērnu un jauniešu centra) skolotājs Viktors Jasiņavičs.

Ziemas kausa forumā piedalījās kopumā 128 dalībnieki no visiem Latvijas novadiem. Sīvā konkurencē 3 mūsu novada bērniem izdevās iekļūt pirmajā desmitniekā. No meitenēm vislabāk startēja Everita Lapeško (Bērnu un jauniešu centra komanda), kura ieguva 395 punktus. Starp zēniem labākie bija Rihards Bogdanovičs (Raiņa vidusskola), iegūti 415 punkti, un Oskars Rītiņš (Raiņa vidusskola), iegūti 405 punkti.

Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru. Sacensības organizē un vada CSDD, tās finansē no OCTA līdzekļiem.

Brauksim droši un zinoši!

Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra direktore

Vanda Rimša