Novada pašdarbnieku kolektīvi viesojās Stelpē

IMG 4953       14. oktobrī Stelpē (Vecumnieku novadā) kopīgā sadraudzības pasākumā vienojās Dvietes, Subates un Stelpes amatiermākslinieki, lai sniegtu skaistu rudens koncertu. Sadraudzība ar pašdarbnieku kolektīviem no Stelpes iesākās pirms 3 gadiem Subatē, un šo gadu laikā viens pie otra pasākumos viesojās gan ansamblis „Sonāte”, gan pašdarbnieki no Stelpes.

    Šogad draugu pulkam pievienojās Dvietes amatierteātris „Nebēdnieki” un kopā ar vokālā ansambļa „Sonāte” meitenēm devās zelta rudeni ieskandināt Zemgales līdzenumos.

Lai diena būtu pilnvērtīga, Ilūkstes novada aktīvisti devās caur Lietuvu, apskatot tās skaistumu, un apstājās Skaistkalnē. Tur viņus laipni uzņēma un sagaidīja Stelpes kultūras darba organizatore Sandra Neilusa un Skaistkalnes aktīviste – gide Laima Indriķe. Laima ļoti izsmeļoši un saistoši ne vien pastāstīja par Skaistkalni, bet arī izrādīja tās pērles – Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcu un Skaistkalnes pagasta muzeja „Novadnieki” ekspozīciju, kā arī iepazīstināja ar neparastajiem dabas procesiem – karstu un karsta kritenēm. Pēc ieturētām pusdienām kafejnīcā „Pie Mēmeles” pašdarbnieki devās uz Stelpes pamatskolu, kur noritēja aktīvā dienas daļa.

Vakara programma tika organizēta 4 daļās – pirmajā daļā dalībnieki sveicienus sniedza dziesmu un deju formā, prezentējot savu pusi. Par Dvieti stāstīja caur gadsimtiem atceļojusī Dieviete, Subates „Sonāte” nesa pilnu ziedu klēpi „Ziedu popūrijā”, Stelpes pašdarbnieki – dejotāji no „Stelpes” un „Rogas”, dziedātāji no „Nianses” un teātra kopas „Urguči” dalībnieki – ievilka deju virpulī. Otrās daļas laikā ikvienam kolektīvam bija jāprezentē mājasdarbs – priekšnesums ar humora pieskaņu, savukārt trešajā daļā norisinājās rudens labumu tirdziņš ar izsoli, kuras laikā izsolīts „Lielais lācis”, „Prāts”, „Modinātāja regulētājs” u. c. Vakara noslēdzošajā daļā – ballē – visi devās dančos.

Spītējot lietavām un ķibelēm pa ceļam, šo satikšanās reizi turēsim siltā atmiņā. Paldies kuratorei Guntai Okmanei un paldies Stelpes pagasta kultūras darba organizatorei Sandrai Neliusai par sagaidīšanu, uzņemšanu un jauko sadraudzības pasākumu! Šķiet, nākamajā gadā tiksimies Ilūkstes pusē?!

 

Teksts un foto:

Eglaines pagasta kultūras nama vadītāja

Zanda Lisovska

 

IMG 4946

IMG 4954

IMG 4981

IMG 4995

IMG 5010

IMG 5015

IMG 5025

IMG 5062

IMG 5085

IMG 5091

IMG 5106