Notika Ilūkstes novada Tūrisma rallijs "Citādais ceļojums" 2017

titulbilde (2)       Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad, 27.maijā, notika Ilūkstes novada Tūrisma rallijs “Citādais ceļojums”. Latvijas simtgades sagaidīšanas noskaņās, šogad rallija norise tika caurvīta ar domu par savu sakņu stiprināšanu dzimtajā zemē, tāpēc par šī gada rallija tēmu tika izvēlēts ozols. “Citādais ceļojums” veda pa Ilūkstes novadu, lai netradicionālā un atraktīvā veidā iepazītu un varbūt pat atklātu to no jauna, jo maršrutā tika iekļauti arī tādi apskates punkti, kas nebija rodami tūrisma ceļvežos un, protams, jāatrod bija arī novada ievērojamākie ozoli.

       Šī gada rallijs bija īpašs arī ar to, ka tika izvēlēta ne vien rallija tēma, bet arī visa diena veltīta rallija tematikai, jo pasākuma ietvaros Ilūkstes estrāde pārtapa par īpašo rallija saliņu. Te bija gan radošās darbnīcas, gan dažādas aktivitātes, kopā tika sagaidītas un sveiktas komandas, noslēgumā baudot grupas “Z-Scars””koncertu un ballē lustējoties ar grupu “Dadži”. Izbraucot maršrutu, katras ekipāžas dalībnieki Estrādes parkā stiprināja komandas saknes un iestādīja arī savas komandas kociņu.

       Šogad rallijā piedalījās 22 komandas, kurām bija jāapmeklē 10 no 14 ceļvedī piedāvātajiem kontrolpunktiem. Maršruta izbraukšanai bija atvēlēts ierobežots laiks, kas bija 3 stundas. Apmeklētākie kontrolpunkti bija Dvietes parka estrāde, Lašu ozols, Ilūkstes ozols, Ozoliņu ozols, koka norādes zīme lielceļa krustojumā Rauda-Šēdere-Šiškova.

      Rallija 14 kontrolpunkti bija šādi:

 • dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa”
 • Dvietes parka estrāde
 • mūsmājas “Dižkoks”
 • Bebrenes dzirnavas
 • Skalbiņu dižozols
 • Ilzes pamatskola
 • Ozoliņu ozols
 • Eglaines pamatskola
 • Lašu ozols
 • Grendzes Svētā Pētera Romas katoļu baznīca
 • visjaunākais simtgades ozols Subatē
 • Ulmaņa birzīte
 • Ozols Ilūkstes centrā
 • koka norādes zīme krustojumā Rauda-Šēdere-Šiškova

       Izbraucot ceļvedī iekļautos kontrolpunktus, izpildot uzdevumus, krājot papildpunktus par „mājas darba – lāpsta” izdekorēšanu, fiksējot komandu atraktivitāti un radošumu, tika noskaidrotas labākās komandas. Visu ekipāžu dalībnieki saņēma piemiņas dāvanas, rallija dalībnieku komandas, kuras ieguva 1.-3. vietu, tika apbalvotas ar īpašām pārsteiguma balvām. Tika izvēlētas arī radošākās un interesantākās komandas noformējuma ziņā – gan auto, gan pašu dalībnieku stils.

     Šogad uzvarētāju laurus plūca Labrīt 1” komanda (Ilūkstes novada Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs), par 5 punktiem mazāk bija komandai Drīms (Pilskalnes vidējās paaudzes deju kolektīvs), kura ieguva 2.vietu, bet kā trešie, apkopojot rezultātus, bija komanda Labrīt 3” (Ilūkstes novada Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs).

      Īpašajās nominācijās godinājām visvecāko dalībnieku (88 gadi) no komandas “Taureņi”, visjaunāko dalībnieku (1 mēnesis) komandas “Vikingi” sastāvā un komandu “Vējiem līdzi”, kura piedalījās rallijā, braucot ar motociklu.

Nominācijas par iespaidīgāko komandas noformējumu:

“Saulainie lidotāji” ekipāža “Pasta balodīši”

“Ragaiņi” ekipāža “Labrīt 2 – Kovboji”

“Īstie rallisti” ekipāža “Labrīt 1”

“Kamuflāža” ekipāža “MK Dviete”

“Veterāni” ekipāža “Drīms”

Vietu sadalījums:

      Maksimālais punktu skaits, ko varēja iegūt 14 kontrolpunktos + mājasdarbs – īpašais uzdevums “Lāpsta”- tie ir 935 punkti. Jāapmeklē bija tikai 10 kontrolpunkti pēc pašu izvēles. Ekipāžas “Ērgļi” un “A komanda” finišēja vēlāk, nekā bija noteikts (pēc plkst. 19.00).

Iegūto rezultātu tabula:

Komandas nosaukums

Punktu skaits

(max 935 punkti)

Labrīt 1

740

Drīms

735

Labrīt 3

725

Mēs TE bijām

709

Piektdieņi

705

Labrīt 2 -Kovboji

700

Ornaments

695

Svimerīši

695

Kārzdabas zemene

690

Queens

679

Čāmāni

670

ČD Tauriņi

669

Pasta balodīši

654

Taureņi

650

Spoku mednieki

650

MK Dviete

629

Kaldabruņa

623

Vikingi

605

Aneda 36

559

Vējam līdzi

510

Ērgļi

0

A komanda

0

        Ilūkstes novada Tūrisma ralliju “Citādais ceļojums” 2017 organizēja Ilūkstes novada pašvaldība. Sakām paldies visiem dalībniekiem, kontrolpunktu tiesnešiem, paldies arī radošo darbnīcu vadītājiem un atbalstītājiem! Sakām paldies ekipāžai “Kārzdabas zemene” no Cesvaines un ekipāžai “Ērgļi”, kuri ieradās no Ērgļiem, lai iepazītu Sēlijas visskaistāko novadu! Paldies sponsoram – ZS “Rūķi” īpašniekiem Timšānu ģimenei par arbūzu stādiņiem un arbūzu un meloņu virtuālo ieskatu “No stāda līdz ražai” pirmo vietu ieguvējiem!

        Lai līdzi ozoliem stiprinās mūsu Ilūkstes novada skaistums un saknes!

Dace Stalidzāne, Tūrisma un attīstības speciāliste

     Vairāk foto skatīt fotogalerijā.

1 (1)

2 (1)

4

5

7

8

IMG 4428