Maijs – ekskursiju laiks sākumskolā

Maijs – ekskursiju laiks sākumskolā

     Maijs ir ekskursiju laiks Ilūkstes 1. vidusskolas sākumskolas skolēniem. 9. maijā 2. klase devās ekskursijā uz Rīgu, uz Tehnoannas pagrabiem, kur piedalījās interaktīvos ceļojumos pa zinātnes, mākslas, rotaļlietu pasauli, apmeklēja Motormuzeju, lai iepazītos ar mašīnbūves vēsturi.  Īpaši interesants bija Ķekavas konfelādes ražotnes apmeklējums. Tur skolēni uzzināja, cik garš ir ceļš no sulas līdz gatavam produktam veikalā un cik liels darbs jāiegulda,  sākot ar dārzkopja profesiju un beidzot ar pārdevēju.

    16. maijā 4. klases skolēni un 18. maijā 3. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, kur Zaļās klases nodarbībā bērni mācījās būt par vērīgiem dabas pētniekiem un ielūkoties dabas noslēpumos – kā no mazas sēkliņas sāk augt priedīte, kas izkalis noslēpumainos caurumus nokaltušo koku stumbros, kam pieder smiltīs  atstātie pēdu nospiedumi. Bērnu veiklība un drosme atklājās Gaisa takas aktivitātēs. Ekskursijas noslēgumā skolēni viesojās burvīgā taureņu valstībā, kur uzzināja par taureņu dzīves ciklu, daudzveidību un atklāja dažādas  taureņu dzīves  gudrības. Dažiem skolēniem palaimējās, jo kāds no taureņiem apsēdās uz pleca vai galvas. Viņi varēja iedomāties vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies.

    Šīs ekskursijas tika organizētas ESF projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

    Mazie pirmklasnieki 22. maijā un trešklasnieki 29. maijā devās ciemos pie viesmīlīgās māju saimnieces Olgas Glaudānes, lai apskatītu viņas kuplo zvēru saimi. Ar jautrām izdarībām un karsti kūpošu tēju tika jauki pavadīts laiks Dvietes pagasta „Vidzemnieku” mājās, kur katrs varēja atrast sev nodarbošanos pēc patikas. Sirsnīgs paldies Olgas kundzei par sirds siltumu, viesmīlību un dāsnumu pasākuma laikā!

    29. maijā 2. klases skolēni apmeklēja Latvijas Pasta Ilūkstes nodaļu. Bērniem bija iespēja iepazīt pasta darbinieku ikdienu: uzrakstīt atklātni, pielīmēt marku, apzīmogot un nosūtīt adresātam, sašķirot avīzes, iepazīt savus pastniekus u. c. Ekskursanti ir pateicīgi par pasta darbinieku atsaucību!

    Ceram, ka nākamā gada ekskursijas būs tikpat aizraujošas un interesantas.

 

Ilūkstes 1. vidusskolas skolotāja

Ilga Kaniņa


Maijs – ekskursiju laiks sākumskolā
Maijs – ekskursiju laiks sākumskolā
Maijs – ekskursiju laiks sākumskolā