Leišmalītes gājiena noslēguma koncerts notiks Ilūkstes novada kultūras centrā

Leismalite        8. un 9. jūlijā sadarbībā ar Ilūkstes novadu norisināsies fonda „1836” un Imanta Ziedoņa muzeja rīkotais Leišmalītes gājiens. Ikviens tuvākas un tālākas Ilūkstes apkaimes iedzīvotājs un viesis ir aicināts doties pārgājienā maršrutā Ēģipte (Daugavpils novada Medumu pagastā)–Rauda–Ilūkste. Gājiena noslēgumā, 9. jūlijā plkst. 18.36, Ilūkstes estrādē visus priecēs koncerts.

     

Gājiena plāns Ilūkstes novadā

 

Sestdiena, 8. jūlijs – Gājiens no Ēģiptes uz Raudu (~ 21,1 km)

 

Plkst. 9.00 – tikšanās pie Ēģiptes luterāņu baznīcas (skatīt gājiena kartē); reģistrēšanās.
(Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena šoferus aizved tām pakaļ.)

Plkst. 9.40 – došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 21 km. Pusdienu pauze paša izvēlētā vietā ar savām līdzņemtajām maizītēm. Kad visi šoferīši būs nonākuši Raudas internātpamatskolā, tie tiks aizvesti pakaļ mašīnām.

Nakšņošana Raudas internātpamatskolā sporta zālē uz grīdas, līdz ar to katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams – matracīši, guļammaisi, utt.
Ziedojums skolai: EUR 1,00.

*Duša būs pieejama laika posmā no plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00.
*Vakariņas gatavosim mēs paši – katrs domā pats par sevi. Būs pieejama telpa, kurā ir mikroviļņu krāsns, tējkanna, panna un katliņš. Trauki, galda piederumi – līdzi katram savi.

Ap plkst. 21.00 – vakarēšana kopā ar jauniešu grupu Piparmētra”.

Svētdiena, 9. jūlijs – Gājiens no Raudas uz Ilūksti (~ 19,3 km)

Brokastis gatavosim mēs paši – katrs domā pats par sevi. Būs pieejama telpa, kurā ir mikroviļņu krāsns, tējkanna, panna un katliņš. Trauki, galda piederumi – līdzi katram savi.
Plkst. 8.45 pēc brokastīm visi šoferi aizved savas automašīnas uz finiša punktu Ilūkstes estrādē Grāvju ielā 2, Ilūkstē.

Plkst. 9.15 – autobuss izbrauc no Ilūkstes estrādes, lai šoferīšus un jaunos gājiena dalībniekus atvestu atpakaļ uz Raudu.

Plkst. 10.00 – došanās ceļā. Plānots noiet aptuveni 19 km. Pa ceļam iespēja apskatīt Grendzes baznīcu. Pusdienu pauze ar savām līdzņemtajām maizītēm.
Plkst. 17.30
„1836”  staba ierakšana.

Plkst. 18.36 koncerts (koncerta vieta: pārcelta no iepriekšplānotās vietas pilsētas estrādes uz Ilūkstes novada kultūras centru).

Plkst. 20.00 – došanās mājup.

 

Pieteikties gājienam!

 

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja Maija Jaunzeme teic: „Jāpiekrīt reiz Imanta Ziedoņa teiktajam: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Organizējot šos Leišmalītes gājienus un aicinot cilvēkus tajos piedalīties, mēs palīdzam šim Latvijas brīnumainajam skaistumam parādīties. Turklāt, dodoties šajos gājienos, nepamet sajūta, ka atkal iemirdzas kādas jau senāk iestaigātas pēdas.”

 

2017. gadā plānoti astoņi divu dienu pārgājieni gar Latvijas–Lietuvas robežu. Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem.

 

2017. gadā Leišmalītē norisināsies vēl šādi gājieni:

8.–9. jūlijā ceļā uz Ilūksti;

15.–16. jūlijā ceļā uz Neretu;

29.–30. jūlijā ceļā uz Ilzu evaņģēliski luterisko baznīcu (Viesītes novadā);

26.–27. augustā ceļā uz Priekuli.

 

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem; Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei; Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai. Leišmalītes posms ir 571 km garš un tā gājienus organizē Imanta Ziedoņa muzejs.

 

Plašāka informācija par Leišmalītes gājieniem:

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja

Maija Jaunzeme

Tālr.: 26199366

e-pasts: maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv