Latviskās tradīcijās „Zvaniņā” nosvinēta Mārtiņdiena

DSC 0013      Visi saka, visi saka: Mārtiņdiena, Mārtiņdiena! Kaut varētu Mārtiņdienu aiz ausīm noturēt!” Tā dainoja mūsu senči un šo dienu svinēja, ejot budēļos un sarūpējot bagātīgu mielastu. 10. novembrī arī Ilūkstes pirmsskolas iestādē Zvaniņš” tika svinēta Mārtiņdiena, kas ir latviešu gadskārtu paražās svinamā diena un iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

    Saimniece (skolotāja Lilija Baginska) un Kurmis (skolotāja Marija Skrimble) piedāvāja pareģot laiku, novērojot Mārtiņdienas kopsakarības ar gaidāmo ziemu un nākamā gada ražu, ka arī minēt mīklas. Sagatavošanas grupas Zaķēns (skolotāja Dace Krievāne) un vecākās grupas Lācēns (skolotāja Ilona Kūliņa) bērni dziedāja dziesmas par Mārtiņiem un rudeni. Viesmīlīgi tika uzņemti ķekatnieki (vecākās – sagatavošanas grupas Rūķītis bērni ar skolotājām Valentīnu Petrovsku un Litu Paluhu). Ķekatnieki rūpējās par dančiem, jautrām dziesmām un rotaļām. Neizpalika arī zīlēšana. Vidējās grupas Ābolītis (skolotāja Ingrīda Sidorova) bērnu dziedātā dziesma Uz tirgu lika visiem manīt, ka tirgus arī šajā reizē notiks.

Pasākuma izskaņā visi varēja iepirkties gadskārtējā Mārtiņdienas gadatirgū, kurā savu preci piedāvāja sagatavošanas grupas Zaķēns, vecākās – sagatavošanas grupas Rūķītis bērni un vecāki.

Par svētku muzikālo noformējumu rūpējās mūzikas skolotāja Ona Lapa.

Paldies vecākiem par atbalstu, rūpēm un līdzdzīvošanu, jo vecāku un ģimenes atbalsts ikvienam bērnam ir ļoti svarīgs un nepieciešams.

 

Ilūkstes pirmsskolas iestādes Zvaniņš”

skolotāja Vita Vanagele

 

DSC 0016

DSC 0020

DSC 0025

DSC 0030

DSC 0044

DSC 0048

DSC 0051