foto: Vitālijs Kaušelis
SAZINIES AR MUMS
Ilūkstes Kultūras un mākslas centrs
Brīvības iela 12, Ilūkste, Augšdaugavas nov., LV-5447
mob. 29 133 481 WhatsApp
Kultūras un mākslas centra vadītāja
Indra Madarniece
Kultūras un mākslas centrs ir iestāde, kas apvieno dažādu kultūras jomu amatierus kopējās interešu grupās, kas kopīgi mācās jaunas prasmes un nodarbojas ar jaunradi. Tā ir galvenā pašdarbības kolektīvu darbošanās un lielāko pasākumu norises vieta Ilūkstes pilsētā.
Nodrošināt augstvērtīgu un kvalitatīvu kultūras un mākslas pieejamību pilsētā, kā arī aktīvu un kvalitatīvu amatiermākslas kolektīvu darbību.
Sekmēt tradīciju turpināšanu un popularizēšanu.
Veidot patīkamu un interesantu kultūrvidi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
Veicināt un radīt labvēlīgus apstākļus ikviena indivīda radošai līdzdalībai.
- Plānot un īstenot daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras, tai skaitā mākslas, piedāvājumu , rīkojot izstādes , plenērus un cita veida pasākumus.
- Piedalīties novada, valsts un starptautiskajos kultūras un mākslas pasākumos .
- Sadarbojoties ar valsts un pašvaldības institūcijām, juridiskām un fiziskām personām, nacionālajām kultūras biedrībām un citiem nodibinājumiem;
- Realizēt Ilūkstes novada pašvaldības pasūtījumus, kultūras pasākumu, norišu, programmu un projektu jomā;
- Nodrošināt pasākumu norišu reklamu;
- Veikt kultūras norišu, saimnieciskās darbības plānošanu, sagatavot un iesniegt pašvaldībai priekšlikumus par nepieciešamo budžetu Kultūras un mākslas centra uzdevumu veikšanai un nodrošināt piešķirto līdzekļu mērķtiecīgu izlietojumu;
- Organizēt, koordinēt un nodrošināt kultūras un mākslas centra amatiermākslas kolektīvu darbību, iesaistīt tos vietējās, reģionālās, valsts un starptautiskās kultūras norisēs.
- Organizēt valsts un tradicionālo svētku norises, citus pasākumus un profesionālās mākslas pieejamību pilsētas iedzīvotājiem.
- Izskatīt iedzīvotāju iesniegumus un ierosinājumus par kultūras jomas jautājumiem, sniegt skaidrojumus.
- Dokumentēt un analizēt radošo un saimniecisko darbību;
- Pārvaldīt kultūras un mākslas centra valdījumā nodoto pašvaldības mantu un īpašumus un organizēt tās racionālu apsaimniekošanu:
Brīvības iela 12, Ilūkste, Augšdaugavas novads, LV-5447
![]() foajē |
![]() Mazā zāle |
![]() Lielā zāle |
![]() Kafejnīca
|
foto: Skaidrīte Azarstarpe |
KULTŪRAS UN MĀKSLAS CENTRA IZCENOJUMS
Pamatojoties uz Ilūkstes novada domes 29.10.2020.
Lēmumu Nr. 267 prot. Nr.15, 5.§ Ilūkstē
Pasākuma rīkotājam rīkotā pasākuma datumu un laiku pieteikt Ilūkstes kultūras un mākslas centra vadītājam vismaz divas nedēļas iepriekš pirms rīkotā pasākuma datuma.
TELPU NOMAS MAKSA
Izcenojums norādīts bez PVN
Kafejnīca un foajē (304,6m2)- 10,00 EUR (viena stunda)
Lielā zāle un foajē (526,90 m2)- 20,00EUR (viena stunda)
Mazā zāle un foajē (401,2m2)- 15,00 EUR (viena stunda)
Lekciju telpa (52,4 m2)-7,00EUR (viena stunda)
No nomas maksas atbrīvoti:
- Labdarības pasākumu rīkotāji;
- Augšdaugavas novada pašvaldības iestādes;
- Latvijas Sarkanā Krusta un invalīdu biedrības, reliģiskās organizācijas.
Kolektīvi
Vadītāja Anita Meikšāne
Deju kolektīvs kultūras centrā ir bijis vienmēr, tikai mainījās dejotāji un kolektīva vadītāji. No 1984.gada to vada ANITA MEIKŠĀNE.
2000.gadā kolektīvs svinēja vārda došanas svinības un ieguva ,,ANCES ”vārdu. Ilgus gadus deju kolektīvs ir bijis labākais kolektīvs rajonā, tagad ir viens no labākajiem kolektīviem Daugavpils apriņķī. Ir visu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks. Kolektīvam ,,Ance” ir sava himna un tradīcijas.
,,Ance” aktīvi piedalās pašmāju rīkotajos sadančos “Raibie deju raksti”, “Deju raksti dūraiņos”, gadskārtu ieražu pasākumos. Melnā kalna svētkos Pilskalnes pagastā. Daugavpils apriņķa deju kolektīvu sadancī Vabolē, Sventē. Kolektīvs uzstājās arī novada kultūras namos.
Kopā ar citiem deju kolektīviem kopš 2013. gada piedalījās visos Sēlija Rotā svētkos, kā arī Ilūkstes novada svētkos.
„Ances ” dejotāji ir jautri, dzīvespriecīgi un nebēdnīgi, kuriem patīk kustība, viņi ir apzinīgi un čakli dejotāji, apveltīti ar veselīgu humoru, ir draudzīgi pret saviem partneriem.
Pašlaik kolektīvā dejo 16 dejotāji.
![]() |
![]() |
2019. gada foto : autors Anita Meikšāne.
Daugavpilī, 2. |
2019. gada foto : autors Anita Meikšāne.
Ilūkstē. |
Diriģente Maija Žigajeva
Lašu kora vēsture ir aizsākusies tālajā 1895.gadā, kad diriģents Dāvis Salmiņš ar Lašu pagasta vecākā Jāņa Bērtulāna un pagasta skrīvera Friča Kupčes atbalstu sagatavo jaunatni 4. Vispārējiem Dziesmu svētkiem. Tā Lašu koris, mainot gan kora nosaukumus, gan diriģentus, gan sadziedāšanās vietas, dzied daudzus gadus. Tad uz kādu laiku kora darbība apklust.
Pateicoties Kultūras fonda kopas vadītājai eglainietei Olgai Spūlei, 1994.gadā koris tiek atjaunots, tajā uzsāk dziedāt 53 koristi.
Koris apvieno savās rindās dziedātājus no visa Ilūkstes novada. Kora diriģente ir Maija Žigajeva. Koris ir piedalījies 22., 23., 24.,25.,26.Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, kā arī citos Latvijas pilsētu, novada un pagasta svētkos.
Kora moto ir:” Dziedu- tātad dzīvoju”. Kopš 2003.gada Lašu koris ir piedalījies visos
Ilūkstes novada svētkos un no 2013. gada ir piedalījies visos Sēlija Rotā svētkos.
Koris piedalās visās Daugavpils koru apriņķu koru skatēs.
2019. gadā novadā tiek reorganizēta kultūras pārvaldība un Lašu kora darbība pārceļas uz Ilūkstes novada kultūras un tūrisma aģentūru , 2020. gadā Ilūkstes kultūras un mākslas centru. Patreiz korī dzied 40 koristi.
![]() 04.05.2018 Baltā galdauta svētki, Subate. |
![]() 18.11.2017. Latvijas Republikas Proklamēšanas diena, Ilūkstes KC |
![]() kora diriģente Maija Žigajeva |
![]() 01.07.2017 “Sēlija Rotā ” Viesīte. |
Vadītāja Lilija Kuciņa
Vokālais ansamblis tika izveidots 2000. gadā. Kolektīva misija: Dziedāt ar prieku, lai vairotu prieku , pilnveidot attīstīt savas prasmes , radoši un atraktīvi izpausties savā varēšanā.Kā pirmie ar ansambli iepazinās Pilskalnes pagasta pensionāri, tad arī pagasta zemnieki. Bet jau 2001. gadā par ansambli uzzināja arī Rīgā, kur notika tūrisma sezonas atklāšana, Daugavas krasta atpūtas kompleksā „ lido”. . Vislielākie izaicinājumi un meistarības pārbaudījumi kolektīvam ir skates, kuras rīkoja Daugavpils rajona padome līdz 2008. gadam, vēlāk Ilūkstes novada kultūras centrs. 2003. gadā aizsākās Ilūkstes novada svētku svinēšanas tradīcija un arī šos svētkus skanīgākus darīja „ Lillija”. 2005. gadā ansamblis svin Pilskalnes 455 gadu jubileju un savu kolektīva 5 gadu pastāvēšanu.
Kolektīvs savu darbu pilnveido tiekoties ar citiem kolektīviem dažādos festivālos, vokālo ansambļu saietos. Vislabāk kolektīvam patika sevi apliecināt vokālo ansambļu saietā „ Aprīļa pilieni” Bebrenes kultūras namā, tur tika rasti jauni , pozitīvi impulsi un draudzīgi kontakti. 2007. gada 5. aprīlī Pilskalnes pagasta kultūras nams (atpūtas bāze „Dubezers”) tiek reorganizēts un tā funkcijas nodotas Ilūkstes kultūras centram. Tā rezultātā kolektīva darbība notiek Ilūkstes kultūras centrā.
2010. gada novembrī vokālais ansamblis „Lillija” svinēja sava radošā darba 10 gadu jubileju. Kolektīvs līdz 2010. gadam ir piedalījies dažādos kultūras pasākumos Daugavpils rajonā, Jēkabpils rajonā, Krāslavas rajonā, Talsu rajonā, Ilūkstes novadā. 2011. gada sākumā gandrīz pilnībā nomainās ansambļa sastāvs. Tas turpina mainīties un papildināties arī vēlākajos gados. 2018. gada 2. jūnijā ansamblis piedalās Sēlija Rotā svētkos Neretā. Ansambļa dalībnieces ir drosmīgas , uzņēmīgas, radošas un ar lielu vēlmi dziedāt. Dziesmu izvēle ir plaša, bet ansamblis „Lillija” katru izvēlēto dziesmu izauklē savās domās ar sirds siltumu apmīļo un palaiž kā putnu, lai lido pie Ilūkstes un novada klausītājiem. Ansambļa repertuārā populāras latviešu estrādes dziesmas, dziesmas ar kurām vispirms tiek iepazīstināti Ilūkstes novada klausītāji.
Kolektīvu no tā izvidošanas līdz šim laikam vada Lilija Kuciņa.
![]() 2019. gada 15. septembris Sventes pagasta svētkos |
![]() 2018. gada decembris Adventes ieskaņas koncerts, Ilūkste. |
![]() 2018. gada 26. maijs Melnā kalna svētkos Pilskalnē |
Vadītāja Sandra Stašāne
Savu darbu kā deju kopa uzsāk 2014. gadā toreizējā Ilūkstes novada kultūras centrā. 2015. gada 16. oktobrī pasākumā “Rudens ballē senioriem” publiski tika atklāts jaunizveidotais kolektīva nosaukums “Ozolzīles”. 2017. gada 7. oktobrī Ilūkstes novada Kultūras centrā notika senioru deju kolektīvu sadancis „Dejosim līdzi rudens lapām”, kurā vecākās paaudzes deju kopa “Ozolzīles” prezentēja projekta ietvaros iegādātos Sēlijas novadam raksturīgos tautas tērpus. Tautas tērps ir liela vērtība. Tas uzlabo kolektīva vizuālo tēlu un dalībnieku stāju, disciplinē kolektīvu, veicina skatītājos estētisko baudījumu, nostiprina sēliskās identitātes vērtības un rada pozitīvu piemēru un lepnumu par savu novadu. Kā senioru deju kolektīvs “Ozolzīles” 2018. gadā piedalījās pirmajos, savas pastāvēšanas laikā XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos Rīgā. 2019. gadā kolektīvs svin radoša darba 5 gadu jubileju. Dalībniekus vieno dejotprieks un vēlme būt aktīviem, un dzīvespriecīgiem neraugoties uz sirmumu matos.Visu savu pastāvēšanas laiku deju kolektīvs ir aktīvi koncertējis, piedalījies Ilūkstes, Daugavpils, Sēlijas, Latgales novadu kultūras norisēs.
![]() Sēlija Rotā , Nereta 02.06.2018. |
![]() Deju kolektīvu skate, Ilūkste 04.03.2018. |
![]() 8. Novada Senioru saiets , Pilskalne 25.07.2017. |
Vadītāja Antonija Stalidzāne
Pilskalnes pagasta visdējās paaudzes deju kolektīvs vairāk kā 30 gadus nodrošina deju tradīciju saglabāšanu, pagasta un Ilūkstes novada tēla popularizēšanu.
Deju kolektīvs – tā ir cilvēku kopa ar dažādiem raksturiem, emociju izpausmēm un uzskatiem, tāpēc ir būtiski, lai kolektīvam būtu skaistas tradīcijas, kurās tas līdzdarbotos un arī tās veidotu. Piedalīšanās koncertos, skatēs ir ļoti vērtīga kolektīva radošai darbībai, tas stiprina un veicina tā attīstību un virza uz radošām izpausmēm. Par kolektīva izaugsmi no tā izveides līdz šim laikam, rūpējās tā ilggadējā vadītāja Antonija Stalidzāne.
2007. gadā notiek Pilskalnes pagasta kultūras nama reorganizācija, kā rezultātā kolektīva darbība tiek pārcelta uz Ilūkstes kultūras centru.
Kolektīvs savā repertuāra iekļauj un labprāt izdejo raksturdejas, kas ir temperamentīgas, un kurās kolektīvs var izpausties, rādot savu raksturu un noskaņu.
Kopš tā izveides kolektīvs ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos Rīgā. Vislatvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu sadančos Liepājā, Gulbenē, Bauskā u.c. Sadarbojoties ar Dvisnskas muzikantiem kolektīvs ir piedalījies lielākajā šlāgermūzikas festivālā Ventspilī.
Deju kolektīvs palīdz uzturēt iedibinātās tradīcijas pagastā, piedaloties Melnā kalna svētkos, pašmāju novada rīkotajos pasākumos un kaimiņu novadu pasākumos. No 2013. gada piedalījās visos Sēlija Rotā svētkos.
2009. gadā 30. maijā Melna kalna svētku ietvaros kolektīvs atzīmē savas pastāvēšanas 20 gadu jubileju, bet 2019. gada 27. aprīlī Ilūkstes novad KC notiek 30 gadu jubilejas koncerts.
Pilskalnes vidējās paaudzes deju kolektīvs ir pārliecināts, ka dejai ir vara, kas spēj iedrošināt, apvienot un iedvesmot.
Kolektīva devīze : Viens par visiem, visi par vienu!
![]() Vadītāja Antonija Stalidzāne |
![]() Baltā galdauta svētki, Subatē 04.05.2018. |
![]() Sēlija Rotā, Nereta 02.06.2018. |
![]() Deju kolektīvu skate , Ilūkste 04.03.2018. |
Vadītājs Dzintars Ķīsis
Pēc ilga pārtraukuma 2006.gadā atsāka darbu pūtēju orķestris. Orķestri kopā sapulcināja un vada Dzintars Ķīsis. Kolektīva kodolu sastāda daudzi vecie pūtēji, kuri darbojušies Ilūkstes pūtēju orķestrī dažādos laikos un dažādu vadītāju vadībā, kā arī mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi.
2013. gadā ,,Sēlija” piedalījās koncertā ,,Sēlija ceļā uz XXV Vispārējiem Latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem”, Ilūkstes estrādē. Ilūkstē tika aizsakta tradīcija svinēt ikgadējos tautas mākslas svētkus Sēlija Rotā un pūtēju orķestris ir visu šo svētku dalībnieks līdz 2019. gadam. 2013. gadā un kopā ar pārējiem novada pašdarbības kolektīviem piedalījies arī Dziesmu svētku gājienā.
2016. gada maijā orķestris atzīme pastāvēšanas 10 gadu jubileju.
Orķestris ik gadu sniedz koncertus un piedalās Lāčplēša dienas , Latvijas Republikas dzimšanas dienas pasākumos Ilūkstē, kā arī dažādos brīvdabas pasākumos Ilūkstes novadā.
Pašlaik orķestrī darbojas 13 dalībnieki.
![]() |
![]() |
![]() |