Kampaņas “Kustinācija” ietvaros ikviens tiek aicināts piedalīties pirmajās nodarbībās jau aprīlī!

Kampaņas “Kustinācija” ietvaros ikviens tiek aicināts piedalīties pirmajās nodarbībās jau aprīlī!

***Veselības ministrija kopš 2018. gada īsteno enerģisku ilgtermiņa sociālo kampaņu „Kustinācija”, lai veicinātu regulāru fizisku aktivitāšu veikšanu ikdienā. Kampaņas laikā profesionālu fizioterapeitu vadībā notiek iedvesmojošas aktivitātes visā Latvijā, ar mērķi iekustināt iedzīvotājus, veicinot aktīvu dzīvesveidu kā vērtību.

***Kampaņa „Kustinācija” uzrunās iedzīvotājus ar dažādām izglītojošām aktivitātēm, piemēram, profesionāla autoru komanda izstrādā metodisko programmu dažādām mērķgrupām, kas būs pieejama ikvienam interesentam, lai mudinātu kustēties pareizi. Tāpat paredzēta Vislatvijas izglītojošā programma bērnudārziem un skolām, veicinot veselīgu interesi par kustēšanos jau no mazotnes, kā arī plānota Kustinatoru tūre novados, lai iedvesmotu uzņēmumu, biedrību, pašvaldību un citu sabiedrības grupu pārstāvjus kaut dažas minūtes dienā vairāk kustēties, atjaunojot spēkus un dzīvesprieku. Kampaņas gaitā plānots arī pozitīvā blakusefekta eksperiments, lai parādītu kustības ietekmi uz cilvēka labsajūtu, kā arī veselīgu hobiju iedzīvināšana, atrunu kliedēšana un citas aktivitātes. Kampaņas gaitai gada garumā varēs sekot līdzi arī sociālajos tīklos.

***Ilūkstes novadā pirmā tikšanās ar Iekustinatoru – fizioterapeitu, kampaņas „Kustinācija” kustības vēstnesi – notika  2018. gada noslēgumā. Bezmaksas „Kustinācijas” nodarbības Latvijas novados turpinās martā un turpināsies arī aprīlī, maijā, septembrī un oktobrī. Katrai no nodarbībām fizioterapeits izvēlas dalībniekiem piemērotāko fizisko aktivitāšu un vingrojumu kompleksu, tādēļ iedzīvotājiem nav jāuztraucas par pašreizējo fizisko sagatavotību. Pats svarīgākais ir nākt, piedalīties, izaicināt sevi un savus draugus, kolēģus, ģimenes mainīt savu dzīvesveidu un rūpēties par savu labsajūtu ārpus ikdienas digitālajiem rāmjiem.

***Kustinācijas” pirmās nodarbības Ilūkstes novadā notiks jau aprīlī! Sekojiet informācijai Ilūkstes novada mājaslapā un informācijas stendos!

      

***Ieskatieties: vingrojumu kompleksi mērķa auditorijai 19-63 un 64+, ko sagatavojuši Latvijā atzīti speciālisti – treneris Viktors Lācis, fizioterapeits Mareks Osovskis un sporta ārste Sandra Rozenštoka:

 

***Veselības ministrijas kampaņa Kustinācija” tiek īstenota ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

       

 

„Kustinācijas” vēstnese Ilūkstes novadā

Tatjana Dunaiska