Jēkabpilī notiks seminārs mediķiem par skābekļa terapiju

Jēkabpilī notiks seminārs mediķiem par skābekļa terapiju

      13.septembrī Jēkabpils reģionālās slimnīcas konferenču zālē A.Pormaļa ielā 125 no plkst. 13:00 – 15:00 notiks apmācību seminārs “Skābekļa terapijas ABC”.  Dr. med, RSU docente Anda Nodieva iepazīstinās ar skābekļa funkcijām organismā, elpošanas nepietiekamības patofizioloģiju un iemesliem, skābekļa terapijas indikācijām un kontrindikācijām. Ārstniecības personām par dalību seminārā tiek piešķirti 2.7 tālākizglītības punkti un sertifikāts. Dalība seminārā bezmaksas. Reģistrācija un kafijas galds no plkst. 12:40.

      Savukārt no plkst. 13:30 – 14:30 Jēkabpils poliklīnikas 1.stāvā tiks veikti bezmaksas eksprestesti. Ikviens varēs pārbaudīt kopējā holesterīna un cukura līmeni asinīs, pārliecināties par skābekļa koncentrāciju organismā.

      Paaugstināts holesterīna līmenis veicina sirds un asinsvadu slimību attīstību. Savukārt paaugstināta glikozes koncentrācija asinīs var signalizēt par saslimšanu ar diabētu. Skābekļa saturācija ir svarīgs rādītājs elpošanas sistēmas funkcionēšanai un rāda, cik efektīvi organisms ir apgādāts ar skābekli bagātinātām asinīm. Holesterīna un cukura līmeni korekti var noteikt tukšā dūšā. Precīzu rezultātu noņemot, jābūt 8 stundas neēdušam. Ja citādi nav iespējams, vismaz 2 stundas pirms analīžu veikšanas ieteicams neēst.

Semināra apmeklējumam jāreģistrējas līdz 10.septembrim, rakstot uz e-pastu cistiskafibroze.lv.info@gmail.com un norādot vārdu, uzvārdu.

     Semināri par skābekļa terapiju un Veselības stundas Latvijas reģionos ir Pulmonālās hipertensijas biedrības organizēts projekts, ko finansē A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības  programmas ietvaros un administrē fonds “Ziedot.lv”. Veselības stundas organizatoriskais atbalstītājs Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Ieva Plūme

Pulmonālās hipertensijas biedrības

valdes priekšsēdētāja