Jaunieši aicināti pieteikties dalībai izglītojošā pasākumā „Projektu vadības čempionāts”

Jaunieši aicināti pieteikties dalībai izglītojošā pasākumā „Projektu vadības čempionāts”

     Aizvien biežāk darba sludinājumos ir iespēja redzēt, ka darba devēji piedāvā darbu projektu vadītājam, bet, apskatot sīkāk darba pienākumu aprakstu, ir skaidri saprotams, ka tie neatbilst piedāvātajam amatam. Tas liek secināt, ka lielai daļai Latvijas iedzīvotāju nav reālas izpratnes par projekta vadītāja reālajiem pienākumiem. Sazinoties ar darba devējiem, kuri meklē projektu vadītāju, noskaidrojām, ka šis vārds ir kļuvis par kompetences celšanas rīku. Respektīvi, izmantojot darba meklējumos šo vārdu salikumu, veidojas savdabīgs filtrs, tādējādi atsijājot mazkvalificētu darbaspēku, bet vienlaikus tādējādi arī darbā tiek pieņemti speciālisti, kuru zināšanas bieži vien ir augstākas par darba pienākumiem. Šī iemesla dēļ Latvijas Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas Jauniešu grupa („IPMA Young Crew Latvia”) ar „Swedbank”, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola „RISEBA” un citu uzņēmumu atbalstu vēlas izglītot topošos studentus, iespējams – topošos projektu vadītājus. Tādēļ tiek rīkots „Projektu vadības čempionāts”, kurā var piedalīties ikviens Latvijas vidusskolēns (no 10. līdz 12. klasei, neatkarīgi no vecuma), lai  gūtu zināšanas par šo profesiju, kā arī iegūtu dažādas atbalstītāju dāvinātas balvas.

 

 

Čempionāts sastāv no trim kārtām:

 

1 ) Jauno projektu vadītāju akadēmija

Pasākums norisināsies šā gada 17. martā Rīgā, Durbes ielā 4, „RISEBA” H2O ēkā un būs brīvi pieejams ikvienam interesentam bez iepriekšējas pieteikšanās. Tā laikā būs iespēja noklausīties lekcijas, ko lasīs praktizējoši projektu vadītāji.

 

2) Kvalifikācijas kārta

Ikviens Latvijas vidusskolēns, izveidojot 3-4 cilvēku komandu, var aizpildīt pieteikšanās anketu, kas ir pieejama visu Latvijas skolu administrāciju e-pastos, Facebook vietnē, Instagram profilā un asociācijas mājaslapā. Anketu ir iespējams aizpildīt no 15. februāra līdz 28. martam. Aizpildot to, 29. martā norādītajā e-pastā tiks saņemts tests, kas būs jāaizpilda tiešsaitē tam paredzētajā laikā – visas dienas garumā, izmantojot visus pieejamos komandas resursus. Ja tests būs izpildīts veiksmīgi, komanda tiks aicināta uz finālu.

 

3) Fināls

Piecas labākās komandas (pēc testa rezultātiem) iegūs iespēju piedalīties finālā, kas norisināsies šā gada 13. aprīlī „Swedbank” galvenajā ēkā Balasta dambī 1A, Rīgā. Katrai komandai tiks dota kāda problēmsituācija projektu vadības ietvaros, kas būs jāatrisina tam atvēlētajā laikā – četrās stundās. Tālāk sekos prezentācija žūrijas priekšā, kas tad arī noteiks uzvarētājus.

Dalība pasākumos ir bez maksas!

 

Sīkāka informācija un dažādi konkursi pieejami:

Facebook vietnē

Instagram profilā

Draugiem.lv profilā

Mājaslapā

Rakstot uz e-pastu: pvc.vidusskoleniem2018@gmail.com

 

 

Projektu vadītāja

Dārta Belcāne

 

 


Jaunieši aicināti pieteikties dalībai izglītojošā pasākumā „Projektu vadības čempionāts”
Jaunieši aicināti pieteikties dalībai izglītojošā pasākumā „Projektu vadības čempionāts”