Jāņu ielīgošana Eglainē – jau šodien!

ligo eglaine      Šodien Eglainē ikviens aicināts piedalīties Jāņu ielīgošanā! Jau plkst. 19.00 pulcēsimies pie Eglaines kultūras nama, lai kopīgi vītu ozollapu pīni Saulgriežu ugunskuram. Plkst. 21.00 – teatrāls uzvedums par Līgo un Jāņu gaidīšanu, pēc tam mācīsimies, kā pērties veselīgi (stāstīs Dzintra un Inga), dziedāsim dziesmas un kopīgi iesim rotaļās.

  Plkst. 22.00 iedegsim Lielo Saulgriežu ugunskuru, vienojoties kopīgā idejā – izgaismot Latviju – ar citiem Latvijas pierobežas cilvēkiem ciematiņos, pagastos un novados.

Ceļā uz Latvijas simtgadi fonds „1836” aicina iepazīt Latviju arī tās pierobežā caur ceļojumiem, pārgājieniem ik sestdienu-svētdienu, veidojot tūrisma ceļu 1836 km garumā (tas ir Latvijas robežas garums). Šajā un nākamajā gadā 21. jūnijā mēs izgaismosim šo ceļu ar Saulgriežu ugunskuriem, simboliski nostiprinot Latvijas robežu. Saulgriežu ugunskuru iedegšana norisināsies vienlaicīgi apkārt visai Latvijai, godinot mūsu senču tradīcijas, stiprinot latvisko identitāti un piederību Latvijai. 2017. gadā katrā Latvijas pierobežas pašvaldībā tiks iedegts viens ugunskurs, savukārt 2018. gadā ugunskurus plānots iedegt ik pēc 1-2 kilometriem, lai kopīgi izveidotu Gaismas ceļu, izgaismojot Latviju tās simtgades svinībās.

Īso Saulgriežu nakti kopā ar mums pavadīs „Inteligent”. Viss notiks pie Eglaines kultūras nama, lietus gadījumā – iekštelpās.