Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums

6. septembrī “Arēnā Rīga” notika Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums, kurā piedalījās arī Ilūkstes novada 15skolēni. Pavisam pasākumu apmeklēja 6000 skolēnu no visas Latvijas.

Skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās interaktīvās darbnīcās un izbaudīt  vērienīgo multimediālo koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā caur latviešu dziesmu, deju un mūziku tika parādīta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, veidojot Latvijas nākotni.

Koncertā piedalījās Raimonds Pauls, Rūta Dūduma, Laima Jansone, Justs, The Ludvig, DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, grupa “Auļi”, Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki.

Pirms koncerta visus klātesošos sveica Latvijas Republikas Ministru prezidents un iniciatīvas “Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis, Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Ilūkstes novada skolēniem pasākums ļoti patika. Viņu atsauksmes par braucienu:

„Man ļoti patika koncerts. Tajā piedalījās daudz Latvijā pazīstami mūziķi. Man patika tas, ka koncertā savienojās dažādi žanri un stili. Man ir prieks, ka Latvijā notiek šāda programma.”

„Man patika, ka bija padomāts par laiku pirms koncerta. Mēs redzējām, kā trikus rādīja iluzionists. Protams, pats interesantākais un aizraujošākais bija koncerts.”

„Man ļoti patika, jo varēja dzirdēt Latvijā pazīstamus cilvēkus. Bija jauka atmosfēra un iespaidīgs koncerts.”

„Man patika, ka katrs pasākuma dalībnieks saņēma nelielu somiņu. Bija daudz cilvēku. Ļoti skaisti dziedāja, un gaismu šovs vienreizējs.”

„Vislabāk man patika deja, kurā vienlaicīgi zēni repoja, bet meitenes dejoja tautas deju. Vēl man patika, kad visi koncerta laikā ieslēdza lukturīšus. Vienreizēji!”

“Grandiozs un skaists pasākums. Koncerta laikā man sejā visu laiku bija smaids.”

“Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1.–12. klašu skolēniem, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi. Tā ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.

Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā. 


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums

Skip to content