Ilūkstietis Sandris Šedis izcīna Pasaules kausa čempiona titulu

Ilūkstietis Sandris Šedis izcīna Pasaules kausa čempiona titulu

     Ilūkstietis Sandris Šedis atgriezies mājās ar divām medaļām no Pasaules kausa izcīņas armvrestlingā „Zloty Tur 2018”, kas no 16. līdz 18. novembrim norisinājās Rumiā, Polijā. Cīņās ar labo roku kategorijā -105 kg Sandris izcīnīja čempiona titulu, bet absolūtajā svara kategorijā – sudraba medaļu.

     Pirmajā sacensību dienā tika aizvadītas cīņas ar kreiso roku. Latvijas pārstāvis Sandris Šedis kategorijā -105 kg ierindojās augstajā 8. vietā 16 dalībnieku konkurencē un labā noskaņojumā varēja gatavoties otrajai sacensību dienai. Nākamajā dienā tika dots starts cīņām ar labo roku, un tajās Sandris Šedis parūpējās par, iespējams, lielāko pārsteigumu gan sev pašam, gan visiem klātesošajiem, kā arī cilvēkiem pie TV ekrāniem – pirmajā cīņā kategorijā -105 kg Sandris, pateicoties eksplozīvam startam, viegli tika galā ar sportistu no Krievijas, bet pēc tam tādā pašā manierē pieveica ukraini un vēl vienu Krievijas pārstāvi. Par iekļūšanu finālā Sandrim bija jācīnās ar Alanu Makejevu no Krievijas. Cīņai nonākot līdz kulminācijai, Šedis izrādījās pārāks. Finālā Krievijas sportists nespēja tikt galā ar uztraukumu un spriedzi, tādēļ pieļāva 2 piezīmes, kas nodrošināja Sandrim Šedim čempiona titulu, bet vēl viens Latvijas pārstāvis – Normunds Tomsons – izcīnīja 3. vietu.

     Jāpiebilst, ka šī bija lieliska dāvana Latvijai tās simtgadē, – šajā zīmīgajā datumā, pirmo reizi vēsturē, diviem Latvijas pārstāvjiem kāpjot uz pjedestāla Pasaules kausā. Šāds panākums Sandrim ļāva kvalificēties absolūtajai kategorijai, kuras dalībnieki startēja vēlāk vakarā. Un atkal par vakara galveno pārsteigumu parūpējās Sandris Šedis, pirmajā cīņā izcīnot uzvaru pret +105 kg kategorijas uzvarētāju, bet pusfinālā, smagā, minūti ilgā cīņā „āķos” gūstot panākumu pār Gruzijas pārstāvi, kurš iepriekš triumfēja kategorijā -78 kg. Finālā Sandrim pretī stājās Jevģenijs Prudņiks no Ukrainas, pret kuru spēka vairs nepietika, tādēļ izcīnīta apbrīnojamā 2. vieta.

     Latvijas armvrestlinga federācija sveic Sandri Šedi un viņa treneri un domubiedru Jāni Amoliņu, kā arī visu Latvijas armvrestlinga sabiedrību ar šo vēsturisko panākumu un novēl neapstāties pie sasniegtā un izcīnīt vēl daudz uzvaru nākotnē!

 

Latvijas Armvrestlinga federācija

 


Ilūkstietis Sandris Šedis izcīna Pasaules kausa čempiona titulu
Ilūkstietis Sandris Šedis izcīna Pasaules kausa čempiona titulu
Ilūkstietis Sandris Šedis izcīna Pasaules kausa čempiona titulu