Ilūkstes Raiņa vidusskolas (Stadiona 1) skolēni iepazīst Jēkabpils vēstures muzeju

27. septembrī, siltajā un saulainajā dienā, Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.c, 6.c, 7.c un 8.c klases skolēni un klases audzinātājas devās mācību ekskursijā uz Jēkabpili. Šis brauciens notika programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar Jēkabpils vēsturi, apmeklējot Jēkabpils vēstures muzeju, kurš atrodas Krustpils pilī, kā arī muzeja brīvdabas nodaļu “Sēļu sēta”.

Pirmais mūsu apskatāmais objekts bija Krustpils pils, kas ir viena no senākajām Latvijas pilīm. Gide iepazīstināja skolēnus ar pils vēsturi un tās leģendām par spokiem. Skolēniem bija iespēja uzkāpt pils tornī un baudīt rudenīgo Jēkabpils skatu. Tas gan bija iespaidīgi! Visi arī varēja iegādāties sev un ģimenes locekļiem suvenīrus kā atmiņu par Jēkabpili.

Tālāk ceļš mūs aizveda uz  Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļu „Sēļu sēta”. Interesanti bija uzzināt ka muzeja ekspozīciju veido sešas 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnes: dzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts, vērot arī Sēlijas novada vidēji turīga zemnieka 19. gadsimta darba rīku un sadzīves priekšmetu kolekciju. Zinošā un atsaucīgā “Sēļu sētas” saimniece mums pastāstīja par “Sēļu sētas” vēsturi, par sensenām tradīcijām, kā arī piedāvāja piedalīties spēlēs un rotaļās.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par doto iespēju iepazīt vienu no skaistākajām Sēlijas vietām! Skolēniem ekskursija ļoti patika.

“Visvairāk man patika Krustpils pils pagrabā, jo tur bija bailīgi, tumši, bet interesanti, patika arī “Sēļu sētā” piedalīties rotaļās” (Daniela, 7.c klase).

“Man ļoti patika maisu cīņa ”Sēļu sētā”, arī citas rotaļas. Interesanti bija klausīties leģendu par Brūno dāmu, kuras spoks joprojām staigā pa Krustpils pili” (Raivis, 8.c klase).

“Ekskursijā man patika uzkāpt pils tornī, bet “Sēļu sētā” pētīt senos darbarīkus” (Elvis, 8.c klase).

“Sēļu sētā” man patika rotaļa, kad vajadzēja ķert zivis, arī “Pirtiņa deg”  (Jānis, 6.c klase).

“Man ļoti patika “Sēļu sēta”, jo tur bija jautras spēles, mēs paši mēģinājām malt miltus. Krustpils pilī interesanti bija uzkāpt tornī” (Everita, 6. c klase).

“Sēļu sētā interesants likās vecā tvaika vilciena eksponāts” (Rihards, 6. c klase).

“Sēļu sētā” es piedalījos visās aktivitātēs, jo tas man bija aizraujoši”(Iļja, 5.c klase).

6.c klases audzinātāja Irina Kokina

un 8.c klases audzinātāja Veronika Orss-Orlovska


Ilūkstes Raiņa vidusskolas (Stadiona 1) skolēni iepazīst  Jēkabpils vēstures muzeju
Ilūkstes Raiņa vidusskolas (Stadiona 1) skolēni iepazīst  Jēkabpils vēstures muzeju
Ilūkstes Raiņa vidusskolas (Stadiona 1) skolēni iepazīst  Jēkabpils vēstures muzeju

Skip to content