Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.a klases ceļojums mākslas pasaulē

Projekta „Latvijas Skola soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.a klase skolēni kopā ar skolotājām Sandru Macijevsku un Loniju Pupiņu 7. novembrī ieskatījās mākslas daudzveidīgajā pasaulē.  Skolēniem šī bija lieliska iespēja paust radošumu, strādājot ar mālu Daugavpils Māla mākslas centrā keramiķes Lilijas Zeiļas vadībā, piedalīties keramiķa Jāņa Saikovska meistardarbnīcā, kā arī apmeklēt Marka Rotko centru.

Māla mākslas centrā iepazināmies ar Latgales kultūras mantojumu – keramikas un podniecības tradīcijām, apskatījām ekspozīciju un vērojām meistarus. Skolēni uzdeva dažādus jautājumus par keramiķa profesiju. Uzzinājām, ka šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur var iepazīties ar rūdīto Baltijas raku keramiku, kuras nogatavināšana notiek raudzētu rudzu miltu šķidrumā. Katrs skolēns no māla izveidoja kādu trauciņu vai nelielu sīkplastikas darbu. Skolēnu radošā pieeja atklājās darbu daudzveidībā.

Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar Marka Rotko oriģināldarbiem, ir daudzfunkcionālais laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī. Gida aizraujošais stāstījums spēja piesaistīt ikviena uzmanību, kā arī atklāt Marka Rotko dzīves un daiļrades nianses. Mums bija iespēja apskatīt arī gleznotājas Silvas Linartes izstādi ”Dvēseles ainas”, kā arī pakāpties uz Dinaburgas cietokšņa vaļņa un gūt informāciju par cietokšņa tapšanu.

Lielākā daļa skolēnu kā vērtīgāko un aizraujošāko minēja iespēju apskatīt Marka Rotko oriģināldarbus. Daļa skolēnu atzinīgi novērtēja radošo darbnīcu Māla mākslas centrā, bet visi kopā mēs guvām aizraujošu un neaizmirstamu mākslas baudījumu. 7.a klases audzinātāja S.Macijevska


Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.a klases ceļojums mākslas pasaulē
Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.a klases ceļojums mākslas pasaulē
Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.a klases ceļojums mākslas pasaulē

Skip to content