Ilūkstes novadā norisināsies Sēlijas novadu Jauniešu diena

Ilūkstes novadā norisināsies Sēlijas novadu Jauniešu diena

    Jau vairākus gadus pēc kārtas Sēlijas novadu jaunieši tiekas Jauniešu dienā „Dzimis Sēlijā”. Šogad pasākums notiks ceturto gadu, un šoreiz tā dalībnieki tiek gaidīti Dvietē, Ilūkstes novadā 18.-19. augustā.

   Pasākuma mērķis joprojām nemainīgs – veicināt jauniešu sadarbību starp septiņiem Sēlijas novadiem un Krustpils novadu, nostiprinot kopīgu pasākumu tradīcijas un sekmējot jauniešu līdzdalību Sēlijas novadu jauniešu organizāciju un skolu pašpārvalžu darbā.

    Pirmajā dienā, 18. augustā, plkst. 15.00 Dvietes muižas parkā notiks pasākuma svinīgā atklāšana, kur visus sveiks Sēlijas novadu priekšsēdētāji, Sēlijas novadu jauniešu padome „SēJa” un Ilūkstes novada Jauniešu dome. Tāpat tiks noskaidrots novads, kas nākamgad uzņemsies pasākuma organizēšanu.

   Dienas pirmajā pusē ieplānotas sportiskas aktivitātes komandām – strītbols, burbuļfutbols un orientēšanās sacensības. Būs sacensības, kurās varēs piedalīties arī individuāli – šautriņu mešana, basketbola soda metieni, sitieni vārtos, labirints un citas aktivitātes. Katram jaunietim būs iespēja iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku darbu un pārbaudīt savas spējas piepumpēšanās konkursā. Jauniešiem tiks piedāvāts arī izmēģināt virtuālās realitātes brilles, ar kuru palīdzību var virtuāli izlidot ar helikopteri vai izbraukt ar bruņutehniku.

   Vakarā jaunieši varēs atpūsties un baudīt koncertu. Katram no apmeklētājiem būs iespēja iemūžināt savu klātbūtni „fotobūdā”. Pēc tam notiks apbalvošana, kurā tiks noskaidroti labākie katrā no disciplīnām. Plkst. 21.00 notiks koncerts – muzicēs dziedātājas Patrisha un Elizabete Gaile, savukārt noslēgumā būs diskotēka.

   Otrā diena sāksies ar rīta rosmi. Tad ieplānots pārgājiens uz lauku sētu „Vidzemnieki”, kur izveidots mini zoodārzs. Pēc tam paredzēts doties uz selekcionāra Paula Sukatnieka mājām „Apsītes”, lai iepazītos ar P. Sukatnieka dzīves gaitām. Tur jaunieši tiks cienāti ar garšīgu zupu.

   Visas aktivitātes pasākuma dienā ir bezmaksas, pateicoties visu astoņu iesaistīto pašvaldību atbalstam.

   Nākamgad pasākums notiks kādā no citiem Sēlijas novadiem vai Krustpils novadā.