Ilūkstes novada bibliotēku katalogs pieejams arī viedtālrunī

alise livani barcode (4)      Kā izmantot Quick Response” (QR) kodu bibliotēkā? QR kods ir divdimensiju svītrkods kas satur lielu informācijas apjomu. Bibliotēkas lietotāji kodu var nolasīt ar sava mobilā tālruņa – viedtālruņa – palīdzību.

 Lai viedtālrunis nolasītu QR kodu ir jābūt instalētai svītrkodu nolasīšanas programmai (piemēram: i-nigma). Tad paņemiet rokā viedtālruni, palaidiet svītrkodu nolasīšanas programmu, pagrieziet telefonā iebūvēto kameru pret QR kodu un jau pēc pāris sekundēm kods tiks automātiski nolasīts un atkodēts! Tālāk var vai nu saglabāt atkodēto informāciju telefonā, vai doties uz norādīto mājaslapu. Tas ir ļoti vienkārši un ietaupa laiku, jo telefonā vairs nav ar roku jāievada adrese vai garāks teksts.

Atgādinām, ka palīdzība un individuālas konsultācijas par e-pakalpojumiem Ilūkstes novada bibliotēkās tiek sniegtas ne tikai e-prasmju nedēļas ietvaros, interesenti tiek konsultēti regulāri ikdienas darbā, tāpēc, ja rodas jautājumi, kas saistīti ar e-pakalpojumiem, droši vērsieties pēc palīdzības jebkurā novada bibliotēkā.  

 

Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkas vadītāja

Ingrīda Kumpiņa